Kronika města Trutnova bude mít po 58 letech nového autora

faith-1053104_1920.jpg
TRUTNOV - Od nového roku bude kroniku města psát nový kronikář. Tak rozhodla na své 21. schůzi Rada města Trutnova. Od roku 1958 ji vedl prof. Antonín Just. Od ledna 2016 ho nahradí Mgr. Alena Křivská. Rada zároveň odsouhlasila vytvoření Odborného poradního sboru kronikáře města Trutnova.

Po dobu 58 let psal městskou kroniku prof. Antonín Just. „S ohledem na zdraví a věk pana prof. Justa a potřebu zajištění kontinuální práce na kronice jsme se rozhodli vybrat nového kronikáře“, uvedl Ivan Adamec, starosta Trutnova. Od 1. ledna bude novou kronikářkou Mgr. Alena Křivská, která v současné době pracuje v Muzeu Podkrkonoší a věnuje se průvodcovské a edukační činnosti. „Dalším důvodem změny je také fakt, že v současné době je kronika vedena pouze v ručně psaném textu. Město však musí reagovat na technologický rozvoj a s nástupem nových technologií vyvstala potřeba vést kroniku i v elektronické podobě včetně příloh a dalších materiálů“, doplňuje Ivan Adamec.

Rada města se rozhodla prof. Justovi za jeho mimořádný přínos městu Trutnov udělit titul čestného kronikáře města. „Moc dobře si uvědomujeme, co všechno pan profesor pro město udělal, a jeho úctyhodné práce si velice vážíme“, dodává Ivan Adamec, starosta města. Profesor Just by se měl stát členem nově vytvořeného Odborného poradního sboru kronikáře města Trutnova, který bude dohlížet na tvorbu kroniky a sloužit jako poradní orgán nově nastupující kronikářce. 


Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Trutnov/Mgr. Michaela Dědková

25.11.2015 09:24:34
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nový Bydžov serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one