meme.jpg

Město Hradec Králové pomohou ochránit další čtyři kamery

window-1231894_1920.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Do konce roku 2016 se objeví ve městě čtyři nové kamery, které pomohou čtyřiadvacet hodin denně lépe monitorovat situaci ve vybraných lokalitách. „Hlídací oko“ přibude nově v městské části Pouchov, dvě kamery budou umístěny ve Věkoších a poslední na ubytovně Brněnská.
Předpokládaný výdaj ve výši jednoho milionu korun pokryjí jednak ministerské dotační zdroje, peníze z města i z městské policie. Dnes o vypsání zakázky na kamery rozhodli i městští radní.

Čtyři nové kamery, které pomohou lépe monitorovat lokality, kam strážníci městské policie častěji vyjíždějí, by se měly objevit v Hradci Králové do konce roku. Měly by být umístěné na Pouchově, dále u obchodního centra Slavie, na křižovatce ulic K Sokolovně s Pouchovskou a v neposlední řadě i na ubytovně Brněnská. O umístění kamer ve Věkoších a na Pouchově usilovala i tamní komise místní samosprávy. Městská policie do této oblasti podle dostupných statistik dojíždí častěji, což vyplývá i z přiložené teplotní mapy vycházející z řešených událostí za uplynulý rok.

„Strážníci vyjíždějí do těchto lokalit častěji ať už v rámci preventivního dohledu, tak i na výzvy od občanů. Pokud budou v těchto předmětných místech umístěny kamery, může to do jisté míry a v určitých případech nahradit i přítomnost hlídek strážníků, které mohou být v tu samou chvíli povolány i k dalším vážnějším událostem v rámci celého města,“ hodnotí budoucí existenci kamer v těchto místech Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. V této souvislosti dodává, že kamery jsou schopné zaznamenat kohokoliv, kdo páchá přestupek či trestný čin a přispět tím k včasnějšímu opatření.

K pořízení kamer právě v této době významně přispěla i dotace ve výši 550 tisíc korun, kterou městu přislíbilo Ministerstvo vnitra ČR. Kolik opravdu budou kamery s příslušenstvím stát, ukáže až výsledek veřejné zakázky, kterou městská policie v nejbližší době vypíše. Už teď je jisté, že přenosová trasa do Věkoš a na Pouchov je od dispečinku městských strážníků vzdálená, proto se počítá i s vyššími náklady, které se mohou vyšplhat v souhrnu až k jednomu milionu korun.

Ve městě je aktuálně umístěno 57 kamerových bodů s celkem 59 kamerami. Dosavadní výborné spolupráci královéhradeckých městských strážníků s Policií ČR nové kamery pomohou ještě více zefektivnit předcházení i řešení dalších nepříjemných událostí.Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Hradec Králové/Ing. Magdaléna Vlčková
 
18.07.2016 21:59:21
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one