meme.jpg

Nové Město nad Metují - Oslavy 100. výročí založení československého státu

Zdroj: Nové Město nad Metují
Zdroj: Nové Město nad Metují
NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - V den státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu 28. října 2018 se bude v Novém Městě nad Metují konat několik akcí spojených s tímto významným výročím. Program oslav začne ve 13 hodin, kdy bude zasazena první lípa republiky u nové autobusové zastávky ve Spech. Slavnostní program zakončí ve večerních hodinách ohňostroj.
„V našem městě je 28. říjen každoročně spojen se slavnostním večerem na novoměstském zámku a udělování ocenění významným novoměstským občanům. Nejinak tomu bude i letos a bude uděleno i vyznamenání nejvyšší – Čestné občanství,“ uvádí starosta města Petr Hable a dodává: „protože je letošní rok mimořádně významný 100. výročím založení Československa, připravili jsme na tento den bohatší program, který začne ve 13 hodin vysazováním lip republiky ve Spech, Krčíně, Vrchovinách a v Novém Městě nad Metují v Jiráskových sadech. Zde bude pokřtěna zcela nová publikace vydávaná Městským muzeem Nové Město nad Metují „Legionáři z Nového Města nad Metují, Krčína, Spů a Vrchovin“ od Ladislava Hartmana. Současně zde bude odhalen nový pomník všem novoměstským legionářům.“

Program oslav začne ve 13 hodin ve Spech, kdy bude zasazena první lípa republiky u nové autobusové zastávky ve Spech, další budou vysazeny ve 13.45 – v Krčíně u sochy sv. Leopolda poblíž hřbitova, 14.30 – ve Vrchovinách u dolního dětského hřiště, 15.15 – v Jiráskových sadech u novoměstské sokolovny. Dále bude následovat Slavnostní večer na zámku rodiny Bartoň – Dobenín, kde z rukou starosty města převezmou ocenění tito občané: Josef Marian Bartoň – Dobenín – Čestné občanství, Ing. Karel Nývlt – Čestné uznání a Ing. Lenka Pěničková – Poděkování města. Následovat bude koncert vážné hudby v podání Venerdi Ensemble - uskupení současných a bývalých studentů Konzervatoře Pardubice. Po ukončení večera proběhne pietní akt u Pomníku padlých na náměstí Republiky a slavnostní program zakončí ohňostroj, který bude také na náměstí Republiky.


http://www.novemestonm.cz/


 Tisková zpráva

 
.


.
24.10.2018 09:04:25
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one