meme.jpg

Novoměstští zastupitelé Nového Města nad Metují se sešli k přípravě rozpočtu města na rok 2017

Zdroj: Nové Město nad Metují
Zdroj: Nové Město nad Metují
NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - V pondělí 14. listopadu 2016 se na Městském úřadě uskutečnil Rozpočtový seminář, na kterém zastupitelé města projednávali návrh rozpočtu na rok 2017. Definitivní schvalování rozpočtu proběhne na řádném jednání Zastupitelstva města ve čtvrtek 15. prosince 2016.
Na rozpočtovém semináři se projednával návrh rozpočtu, zejména pak nejdůležitější investice, které se budou v příštím roce v Novém Městě realizovat. Snahou vedení města bylo předložit zastupitelům k diskuzi návrh realistického a odpovědného rozpočtu, který bude silně proinvestiční díky uměřenému hospodaření v minulých letech a sofistikovanému soutěžení hlavních nákupů města i jeho rozpočtových organizací. Město samozřejmě nezapomíná ani na podporu místních spolků a sdružení, tradičně vysoká bude i příští rok částka investovaná do školství, sociální oblasti, kultury a sportu. Činnost novoměstských příspěvkových organizací bude v roce 2017 stát městskou pokladnu 31,4 mil. Kč.
 
Rozpočet pro rok 2017 plánuje výdaje 190 mil. Kč, které budou kryty příjmy ve výši 165,3 mil. Kč a zapojením úspor z let minulých a investičních rezerv v částce 24,7 mil. Kč.
 
„V příštím roce se chceme opět soustředit na zlepšování stavu místních komunikací a chodníků, což je pro nás jednou z velkých priorit. Z celkového pohledu investic je rozpočet pro rok 2017 jedním z nejambicióznějších za posledních 25 let. Celkem v Novém Městě nad Metují plánujeme proinvestovat více než 55 milionů korun, další desítky milionů budou do svých sítí investovat soukromé, krajské i státní organizace. Z nejdůležitějších investic bych rád zmínil plánovanou opravu silnice Spy-Krčín, cyklostezku do od Ammannu do Vrchovin, nové dětské hřiště v Krčíně a zahájení výstavby nové tělocvičny u ZŠ Komenského,“ uvedl místostarosta Michal Beseda. 


http://www.novemestonm.cz/Zdroj: Královéhradecké noviny/Nové Město nad Metují/Eva Kupková
21.11.2016 11:11:53
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one