meme.jpg

O vítězství v 8. ročníku Ceny Magnesia v rámci Českého lva bude bojovat i Adam Koloman Rybanský z Hradce Králové

Zdroj:
Zdroj:
ČR/Hradec Králové - S představením nominací na ceny české kinematografie Český lev zveřejnila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) jména pěti finálových studentských snímků v rámci kategorie Cena Magnesia za nejlepší studentský film roku 2017. Cenu Magnesia mladým filmařům udílí společnost Karlovarské minerální vody (KMV) ve spolupráci s ČFTA a s Czech Film Center (CFC). KMV během jubilejní patnáctileté podpory Českého lva vyhlašují ocenění pro začínající filmaře již po osmé.
Cena Magnesia je mezi mladými umělci populární. Studenti filmových škol mohou do soutěže přihlásit své krátkometrážní filmy se stopáží do 40 minut. V letošním ročníku šlo o 101 filmů, z nichž komise CFC vybrala do užšího výběru 20 snímků. Z nich vzešla finálová pětice, o níž rozhodla porota složená z představitelů ČFTA a KMV.

Vítěz bude vyhlášen na galavečeru Českého lva 10. března 2018 a může se těšit na finanční odměnu ve výši 100 000 Kč. Všech 20 autorů navíc získá propagaci svých filmů na evropské úrovni.

Do finálové pětky se probojoval i student pražské FAMU Adam Koloman Rybanský, který pochází z Třebechovic pod Orebem. Porotu zaujal svým sportovně zaměřeným snímkem PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ NAD SPORTEM, který se dočká mezinárodní premiéry na filmovém festivalu ve francouzské Remeši.

Hlavním cílem KMV v rámci Ceny Magnesia je zviditelnění českého studentského filmu a finanční podpora začínajících umělců. To, že se tento cíl daří plnit, dokazují úspěchy mladých vítězů z minulých ročníků. Loňská vítězka Ceny Magnesia, Ukrajinka Anna Lyubynetska, se s vítězným filmem „Kyjev Moskva“ úspěšně zúčastnila několika zahraničních festivalů. Mimořádný úspěch zaznamenal také vítěz Ceny Magnesia za rok 2015 režisér Ondřej Hudeček. Se svým vítězným snímkem „Furiant“ byl v USA nominován na studentského Oscara za cizojazyčný film.

Letošní filmové ceny Český lev budou výjimečné i tím, že se udělují již po pětadvacáté. K tomuto významnému jubileu se přidává další, a to v podobě 15letého partnerství s KMV a jejich značkou Magnesia. "Jsme moc rádi, že je Magnesia v posledních patnácti letech součástí tohoto svátku českého filmu, a že jsme umožnili upozornit na mladé talenty z českého filmového prostředí, kteří pak mohli dále pokračovat ve své propagaci na festivalech v Evropě i zámoří,"​ uvedl Ondřej Postránský, ředitel strategického marketingu KMV.

Předávání cen Český lev je již neodmyslitelně spjato s oblíbenými televizními spoty Magnesia. Letos se diváci můžou těšit na nový koncept oblíbených spotů, ve kterém hraje hlavní roli populární herec Bolek Polívka. „Na letošní Magnesia spoty se moc těším, protože ve zcela novém podání jednoho herce a zároveň držitele dvou Českých lvů chystáme divákům ještě větší překvapení než jindy. Nepochybuji o tom, že v režii Jana Prušinovského budou opět vtipné a naladí diváky na slavnostní večer vyhlášení Českých lvů, kterým dává Magnesia sílu,“ poodhalil vznik spotů Ondřej Postránský.
 

 
Cenu Magnesia za nejlepší studentský film každoročně uděluje společnost Karlovarské minerální vody, a.s. ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA) Czech Film Center. Cílem tohoto ocenění je další zviditelnění českého studentského filmu, podpora začínajících umělců a také motivace studentů filmových škol pro jejich další tvůrčí práci. Vítěz obdrží finanční odměnu v hodnotě 100 000 Kč na další rozvoj filmové tvorby. Všechny vybrané snímky získají podporu v propagaci i na evropské úrovni.

Magnesia je přírodní středně mineralizovaná voda se značným obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Pramení ve Slavkovském lese a čerpá se z přírodního zdroje z hloubky 100 m. Je vhodná na pravidelnou konzumaci bez omezení. Karlovarské minerální vody nabízí přírodní neperlivou, jemně perlivou i perlivou variantu minerální vody Magnesia. Oblíbené jsou i ochucené varianty se šťávou z červeného ovoce – Magnesia Red. Více na www.magnesia.cz.Zdroj: 
AMI Communications/Iva Řeřichová
 
08.03.2018 21:35:19
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.


plakat_small.png


Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one