meme.jpg

Pro úsměv dětí k nadaci Pár přátel

Zdroj: Spolek Pár přátel
Zdroj: Spolek Pár přátel
HOŘICE – Koncem ledna letošního roku proběhla v Hořickém kulturním domě Koruna benefiční akce, která přilákala naší pozornost. Zaujalo nás odlehčené přátelské pojetí i záměr. Vyhledali jsme tedy jednoho ze zakladatelů spolku, Kamila Kašparovského, a položili mu pár otázek.
Tato benefiční akce spolku Pár přátel nebyla úplně první. Jak jste se vůbec k takové zajímavé a přínosné činnosti dostal?

V tomto roce to byl opravdu už třetí ročník. První proběhl v roce 2015, všechno se událo tehdy vlastně dost rychle. Myšlenku podobné benefice jsem měl v hlavě již několik let. Jednoho dne mi kamarád Lukáš Zvoníček sdělil, že má zájem něco podniknout. Nastínil jsem mu tedy svou myšlenku a ještě v ten den u stolu byl benefiční večer na světě. Naší představou bylo uspořádat akci ve prospěch dětí v takovém tom přátelském duchu. Máme rádi hudbu a nebojíme se legrace. Oslovili jsme tedy další, v současné době již členy spolku, kteří to mají podobně. Zapojili se i členové našich rodin a přátelé. No, a za měsíc byl první Hořický benefiční galavečer. Za to jim patří velké dík!

Zmínil jste akce ve prospěch dětí. Co vás dovedlo přímo k této myšlence?

Většina z nás už má vlastní potomky a také se všichni často pohybujeme v organizacích, které dětem pomáhají nebo je ve volném čase vzdělávají. Vidíme tedy, co je rozveselí nebo co přispěje k jejich spokojenosti. Některé z dětí za den navštíví i několik míst, která jsou vhodná pro jejich další osobní rozvoj.

O která místa se především jedná?

Přišlo nám hodně důležité vybrat právě ta, která děti po škole nejvíce navštěvují, nebo která jsou určena pro děti se zdravotním znevýhodněním. Například nízkoprahový klub a dětské hřiště. Patří tam samozřejmě i organizace, které se věnují volnočasovým aktivitám nebo dětem s vadami řeči.

Kolik organizací už se podařilo tímto způsobem podpořit?

Od začátku naší činnosti se nám podařilo podpořit tři organizace, každý rok tedy jednu. Máme určenou finanční částku, kterou rozdělíme pouze v případě jejího překročení. 

Jak vybíráte organizaci, která vybranou finanční částku obdrží?

Nejspravedlivější nám přijde organizaci vylosovat. Další rok už v losování není, proto mají zase šanci ty ostatní. Velice se těším, až se nám podaří vybrat částku, která bude vyšší a budeme moci případně vylosovat organizace rovnou dvě.

V minulém roce se podařilo vybrat díky tomuto benefičnímu galavečeru finanční částku kolem sedmdesáti tisíc. Máte nějakou odezvu přímo z organizací, kam předané finanční prostředky putují?

Ano, to určitě máme. Veškeré organizace, kterým je částka předána, jsou s námi neustále v kontaktu. Nízkoprahový klub PoHoDa mohl například díky této benefici uspořádat sportovní akce a zvýšit svou dostupnost i pro další děti. 

Těší nás tento úspěch. Prozradíte nám, kdy plánujete další benefiční akci? 

To mohu sdělit už úplně přesně. Další Hořický benefiční galavečer bude opět příští rok, poslední víkend v lednu. Všichni jsou srdečně zváni. Těší nás zájem a podpora i mimo hořických sponzorů, kterým osud Hořických dětí také není lhostejný. Velice si toho vážíme. http://beneficehorice.cz


Zdroj: Královéhradecké noviny/redakce
04.01.2018 20:23:58
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one