meme.jpg

Řidiči již mohou jezdit po opravené silnici z Hradce do Slatiny

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz
Zdroj: kr-kralovehradecky.cz
HRADEC KRÁLOVÉ - 22. 10. - Od včerejšího dne mohou řidiči projíždět po opravené vozovce v Kladské ulici. Náročná rekonstrukce silnice druhé třídy vedoucí z Hradce Králové do Slatiny stála více než 31 milionů korun. Většinu financí na tento projekt se Královéhradeckému kraji podařilo získat z Evropské unie. Pokud bude úspěšná žádost o další evropskou dotaci, bude kraj v rekonstrukci silnice pokračovat i v příštím roce.
„Silničáři kompletně rekonstruovali zhruba kilometrový úsek silnice II/308 od křižovatky s místní komunikací V Poli po konec obce Slatina ve směru na Černilov. Položili zde nové živičné vrstvy vozovky, vybudovali nové odvodnění, opravili také stávající vjezdy a hospodářské sjezdy, rekonstruovali příčné propustky. Museli také přeložit místní kabelové vedení, veřejné osvětlení, postavit protihlukovou zeď a vyměnit okna v přilehlých nemovitostech,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy.

Stavba byla zahájena již koncem března. Od poloviny dubna do začátku června však musela být přerušena, protože se v dané oblasti změnila výška podzemní vody a část stavby zaplavila. V té době tak museli odborníci provést nový geologický průzkum, aby správně stanovili další postup stavebních prací.

V příštím roce by mohla projít rekonstrukcí další část silnice z Hradce Králové do Slatiny – šlo by opět o asi jednokilometrový úsek od čerpací stanice až po křižovatku V Poli. Náklady na modernizaci této části silnice se budou podle předběžných odhadů pohybovat kolem 30 milionů korun. Královéhradecký kraj bude o většinu financí na stavbu žádat Evropskou unii.

Královéhradecký kraj se stará o zhruba 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Do oblasti dopravy každoročně investuje stovky milionů korun. Z evropských finančních zdrojů již získal kraj na modernizaci své silniční sítě zhruba dvě miliardy.Zdroj: Královéhradecké noviny/Královéhradecký kraj/Jiří Hošna
22.10.2013 11:54:00
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one