Festival "Rock for people" z pohledu policie

concert-768722_1920.jpg
KRÁLOVÉHRADECKO - Ve dnech od 2. 7. do 6. 7. 2016 (3. 7. - 5. 7.) se v prostoru letiště v Hradci Králové konal tradiční hudební festival „Rock for People“. Stejně jako loňský festival, tak i letošní proběhl z pohledu policie v klidu a bez vážnějšího narušení veřejného pořádku.

V průběhu festivalu se Policie ČR zaměřovala na dohled na veřejný pořádek a na dopravu v okolí festival parku, především při příjezdu a odjezdu příznivců hudby. Ani během tohoto se nesetkala s většími problémy.

Na okolních silnicích festival parku policie v průběhu konání provedla značný počet silničních kontrol v rámci mnoha desítek resp. stovek. Při těchto zjistila v průměru 5 řidičů pod vlivem alkoholu denně, kdy v poslední (6.7.) den, kdy hromadně opouštěli hosté festival park byl tento počet o pár řidičů vyšší. U naprosté většiny se však nejednalo o nijak vysoké hladiny alkoholu zjištěné dechovou zkouškou. U čtyř desítek řidičů bylo zjištěno spáchání přestupku (mimo řízení pod vlivem alkoholu), které bylo vyřešeno blokovou pokutou.

V průběhu festivalu Policie ČR přijala 5 oznámení o protiprávní činnosti majetkového charakteru. Jednalo se o krádeže peněz, či mobilních telefonů, buď ze stanu, či volně odložené. Také přijala oznámení o poškození motocyklu. Případy policie řeší jako přestupky. Další dva případy krádeže řeší pro podezření ze spáchání trestného činu. V jednom případě se jednalo o motocykl, který odcizil dosud neznámý pachatel z parkoviště.  Za pomoci občanů se motocykl podařilo vypátrat a předat zpět majiteli. V druhém případu se jednalo o mobilní telefon a peníze v celkové výši přesahující 5 tisíc korun.

Dále se zabývala i oznámením "odcizeného" vozidla, které však policie po příjezdu nalezla na parkovišti, s tím, že oznamovatel si přesně nepamatoval kde ho zaparkoval. Další "oznámení" se týkalo "odcizeného" telelefonu a peněz, kdy dané věci oznamovatel posléze našel u svého stanu.

Na zajištění hladkého průběhu se tradičně podíleli policisté z řad dopravní, pořádkové i kriminální služby. V rámci dopravní akce loni policisté zkontrolovali 613 vozidel. Zjistili při nich celkem 82 přestupků. Konkrétně se jednalo o 45 případů porušení rychlosti, 16 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu. Policisté na festivalu rovněž vyřešili několik přestupků, zejména v souvislosti s občanským soužitím.


Na závěr nutno podotknout, že z pohledu Policie ČR se jedná o festival, který opakovaně probíhá v klidu. Z porovnání počtu osob, které festival navštívily s počtem oznámeného protiprávního jednání vyplývá, že příznivci hudby se vskutku přijeli bavit a nikoliv tropit výtržnosti, či si hromadně "přilepšovat" krádežemi. 


Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/por. Bc. Jan Čížkovský, por. Mgr. Lenka Burýšková

07.07.2016 10:40:43
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
historicke-cukrarny (1).jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one