Kolona se rozpadla hned po startu, zradilo ji bulharské pivo

beer-926616_1920.jpg
RYCHNOVSKO - Tři nákladní soupravy projíždějící ve středu 24. srpna ráno po okruhu města Rychnova nad Kněžnou zaujaly místní dopravní policisty. Po kontrole na dalekou pouť vyrazila už jen jedna.
Dopravní policisté zastavili 24. 8. 2016 ráno v 07:00 tři kamiony s návěsy s bulharskými řidiči, projíždějícími přes kruhovou křižovatku od Javornice směrem na Vamberk. Při běžné silniční kontrole kromě jiného u všech řidičů provedli dechovou zkoušku. S negativním výsledkem se ale dál na cestu mohl vydat pouze jeden řidič.

Druhému po výsledku 0,33 promile alkoholu v dechu hlídka další jízdu zakázala a  na místě mu zadržela řidičský průkaz a sepsala oznámení přestupku. Policisté třiapadesátiletému řidiči, který prý v noci vypil tři bulharská piva zn. Astika, uložili kauci ve výši 7.000 korun z důvodu velké vzdálenosti mezi místem přestupku a bydlištěm řidiče a důvodné obavy, že se k přestupkovému řízení nedostane.

Poslednímu z trojice dechová zkouška vykázala hodnotu 1,50 promile alkoholu v dechu. Sedmapadesátiletý řidič uvedl, že bulharských piv vypil ještě o dvě více, tedy pět. I jemu muži zákona na místě další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz. Cizinec putoval do cely a již v následujícím dni si ve zkráceném řízení vyslechne rozsudek soudu. Za podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jednoletý nepodmíněný trest, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/por. Mgr. Alena Kacálková
25.08.2016 20:17:41
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
historicke-cukrarny (1).jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one