Osobní auto vjelo do protisměru přímo pod kamion

ViewImage (14).jpg
NÁCHODSKO - Dopravní nehoda na obchvatu České Skalice

Vážná dopravní nehoda osobního automobilu a kamionu přerušila v pondělí 11. 7. 2016 krátce po půl jedné odpoledne na téměř tři hodiny provoz na mezinárodní silnici 1/33 mezi Českou Skalicí a Náchodem.
Jedenatřicetiletý řidič osobního vozidla Smart z Náchodska jedoucí po obchvatu České Skalice směrem od Hradce Králové na Náchod z dosud nezjištěných příčin po projetí mírné levotočivé zatáčky zatáčky přejel do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetl s kamionem. Po čelním nárazu do soupravy MAN s návěsem bylo vozidlo Smart odmrštěno doprava do silničního svodidla, kde zůstalo stát i s řidičem zaklíněným uvnitř. Na pomoc okamžitě vyrazily dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základen v Náchodě a Jaroměři. Zároveň s nimi z Hradce Králové vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby.

Zatímco jej hasiči za pomoci speciálního náčiní vyprošťovali, zdravotníci mu zajistili žilní přístup a ihned zahájili podávání potřebných léků a infuzí. Zároveň ještě ve vraku vozu bylo provedeno základní ošetření a imobilizace zraněného. Po vyproštění musel být řidič uveden do umělého spánku a napojen na přístroj pro umělou plicní ventilaci. Následně jej záchranáři umístili na palubu vrtulníku a transportovali do královéhradeckého traumacentra ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Ve vážném stavu jej tam předali do rukou připraveného týmu zdravotníků.
ViewImage (13).jpg
Řidič nákladní soupravy, cizinec, neutrpěl žádné zranění. Dechová zkouška řidiče nákladního vozu neprokázala požití alkoholu, u řidiče osobního auta nemohla být vzhledem ke zranění provedena na místě a byl nařízen odběr krve. Technická závada jako příčina nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna.

Dopravní nehodu policisté i nadále vyšetřují. Vzniklá hmotná škoda na automobilech a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 410.000 korun. Po dobu nehody policisté řídili provoz a odkláněli hustou dopravu po místních komunikacích. Normální provoz byl na mezinárodní silnici 1/33 obnoven krátce před půl pátou hodinou odpoledne.
Fotografie: Policie ČR
Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR - Por. Mgr. Eva Prachařová, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje - Ivo Novák
12.07.2016 16:12:43
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nový Bydžov serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one