Zemědělcům v Sověticích utekly čtyři jalovice, po jedné se stále pátrá

cow-953728_1920.jpg
KRÁLOVÉHRADECKO - Policisté z Obvodního oddělení v Novém Bydžově obdrželi minulý týden 7. července. 2016 informaci o útěku čtyř jalovic ze zemědělského družstva v obci Mžany. Podle zootechnika došlo u zvířat ke stresové reakci poté, co uslyšela intenzivní zvuk klaksonu z místní komunikace.

Jalovice, které se chystaly zrovna na transport, poškodily při útěku pletivový plot a utekly přes pole k obci Klenice. Na místo se proto okamžitě dostavila policejní hlídka, aby provedla společně se zaměstnanci střediska opatření s cílem zamezit pohybu zvířat na nedalekou silnici I. třídy. K lokalizaci výskytu „útěkářek“ byl požádán o pomoc i spřátelený  letecký klub, kdy vyslaná osádka letounu záhy pomohla jalovice lokalizovat na poli v katastru obce Klenice. Zvířata byla nahnána do obilného pole, kde se podařilo tři kusy odchytit. Bohužel čtvrté jalovici se však podařilo uniknout poté, co přeskočila rákosový příkop a zmizela v kukuřici. Naposledy byla spatřena okolo třinácté hodiny na poli mezi obcemi Sovětice a Horní Černůtky.

Policisté proto vyrozuměli starosty přilehlých obcí, kteří o události informovali veřejnost prostřednictvím hlášení v místním rozhlase. Informaci rovněž obdržela i myslivecká sdružení. Provedeným šetřením v okolí se nepodařilo zjistit, kam měla jalovice namířeno, ani to, kde se aktuálně pohybuje. Policisté rovněž neprokázali, že by ji někdo odcizil nebo, že by uhynula. Protože se do současné doby nenalezla a její pohyb tak není vyloučen i mimo uvedené katastrální území, žádáme veřejnost o spolupráci. Pohřešovaná jalovice o hmotnosti 320 kg  je narozená v říjnu 2015. Pokud byste k jejímu výskytu zjistili jakékoliv informace, sdělte je na linku 158 nebo přímo kontaktujte Zemědělskou akciovou společnost Mžany. Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/por. Mgr. Lenka Burýšková

14.07.2016 11:46:02
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
historicke-cukrarny (1).jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one