meme.jpg
"Betlémy z kraje Orlických hor", foto: Markéta Pánková
"Betlémy z kraje Orlických hor", foto: Markéta Pánková
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Od 8. do 26. 12. 2017 měli návštěvníci možnost shlédnout dvacátý první ročník regionální výstavy betlémů nazvaný "Betlémy z kraje Orlických hor". Výstava se nacházela tento rok již podruhé v Hladíkově síni na druhém zasněženém nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou.
Hrádek u Nechanic, foto: Markéta Pánková
Hrádek u Nechanic, foto: Markéta Pánková
HRÁDEK U NECHANIC - Na zámku Hrádek u Nechanic mohou návštěvníci v předvánočním období shlédnout svátečně vyzdobené interiéry této krásné památky, mezi nimi například Rytířský a Zlatý sál, knihovnu nebo kapli sv. Anny a při prohlídce se tak dozvědět něco nového z historie vánočních tradic a zvyků.
65ca.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Na sezónu 2017/18 si pro Vás Divadlo Drak připravilo další předplatné na čtyři čtvrteční večery ve vytříbené společnosti matadora české hudební scény Luboše Pospíšila, uznávaného tanečního souboru Spitfire company a dvou novinek z repertoáru Divadla Drak.
Královéhradecké krajské Dožínky, foto: Markéta Pánková
Královéhradecké krajské Dožínky, foto: Markéta Pánková
HRADEC KRÁLOVÉ - Ve dnech 15. a 16. září 2017 se v Hradci Králové konal již čtrnáctý ročník tradičních Královéhradeckých krajských Dožínek. Okolí městského koupaliště Flošna a všesportovního stadionu se naplnilo lákavě vypadajícími stánky a početnými davy s deštníky.
50.JPG
HRADEC KRÁLOVÉ - V prvních dvou zářijových dnech se konaly v Hradci Králové tradiční slavnosti královny Elišky. Svou královnu Elišku Rejčku a její družinu přivítalo její věnné město tento rok již po šestnácté.
P1070106.JPG
NECHANICE - Dne 25. srpna 2017 se malí i dospělí návštěvníci mohli zúčastnit kostýmované prohlídky na zámku Hrádek u Nechanic, při které vedla výklad mladá hraběnka z rodu Harrachů ve své krásné róbě. Hraběnka představovala jednu z dcer hraběte Jana Nepomuka z Harrachu.
Anna Barbora ze Saninngu vypráví o svém synovi, foto: Markéta Pánková
Anna Barbora ze Saninngu vypráví o svém synovi, foto: Markéta Pánková
POTŠTEJN - V sobotu 29. července 2017 proběhla na hradě Potštejn jedna ze dvou komentovaných nočních prohlídek. Návštěvníky během celé hodiny provázeli herci z ochotnicko-čtenářské besedy Orlice. Všichni přítomní měli možnost seznámit se s historií hradu, především z období renesance.
Pozvání na vernisáž.jpg
JIČÍN/Železnice - V pátek 2. června 2017 proběhlo v Železnici u Jičína slavnostní otevření muzea ukrajinské sochařky Inny Kolomijec. Příběh vzniku tohoto muzea přiblížil koordinátor projektu Miloš Starý.
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
HRADEC KRÁLOVÉ - Jeden z hlavních kulturních stánků v Hradci Králové se ve čtrtek 24. listopadu slavnostně otevřel pro veřejnost

Galerie moderního umění na Velkém náměstí byla kvůli nákladné rekonstrukci nepřístupná déle než dva a čtvrt roku. V péči stavařů a následně i památkářů byla od konce července roku 2014. Obnova pozdně secesní budovy někdejšího Záložního úvěrového ústavu stála 126 milionů korun včetně DPH.
P1110667 (2).JPG
JIČÍNSKO - Od středy 7. října 2015 probíhal v Kopidlně již 22. ročník soutěže „Kopidlenský kvítek“.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.

Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one