meme.jpg
img0023.jpg
VÍTĚZNÁ/Hájemství - Lesy ČR Lesní správa Dvůr Králové společně se spolkem FIMFÁRUM, Obcí Vítězná, Skauty Dvůr Králové, Eldorádem a dětskou šermířskou skupinou LEGENDA AUREA Vás srdečně zvou na již 5. ročník STRAŠIOLYMPIÁDY aneb tobynikdonevymyslelanikdybychtěl, která se koná 22. září 2018 od 13 hodin v lesní osadě Hájemství u Vítězné.
plagat_slunovrat_2018.jpg
VÍTĚZNÁ/Hájemství - Lesy ČR, Dětská skupina scénického šermu Legenda Aurea spolek Fimfárum a jeho přátelé za podpory obce Vítězná Vás srdečně zvou na oslavy Letního slunovratu a již 6. ročník Dětské dračí bitvy, která se koná 23. června 2018 od 14 hodin v lesní osadě Hájemství u Vítězné.
Foto: Markéta Pánková
Foto: Markéta Pánková
HRADEC KRÁLOVÉ - Milan Šatník je čtyřiadvacetiletý zpěvák původem z Jeníkovic nedaleko Hradce Králové. Na svůj věk toho stihl už poměrně hodně. Jmenovat můžeme například koncertování na několika různých kontinentech nebo režii celosvětového turné australské kapely It´s a Kinda Magic. Zazpíval si také v Čechách po boku mnoha slavných zpěváků. Nápady a energie z něj ale stále jenom srší a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech.
Foto: Markéta Pánková
Foto: Markéta Pánková
DĚTENICE - Každou sobotu po celý rok mohou návštěvníci zavítat na humorně laděnou prohlídku zámku Dětenice s osobitou čarodějníci v čele. Atmosféra celé prohlídky je pojata ve zcela jiném, možno říci středověce laděném, duchu. Právě díky tomu je prohlídka jedinečná, polechtá bránici a udrží po celou dobu pozornost i malých návštěvníků.
"Betlémy z kraje Orlických hor", foto: Markéta Pánková
"Betlémy z kraje Orlických hor", foto: Markéta Pánková
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Od 8. do 26. 12. 2017 měli návštěvníci možnost shlédnout dvacátý první ročník regionální výstavy betlémů nazvaný "Betlémy z kraje Orlických hor". Výstava se nacházela tento rok již podruhé v Hladíkově síni na druhém zasněženém nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou.
Hrádek u Nechanic, foto: Markéta Pánková
Hrádek u Nechanic, foto: Markéta Pánková
HRÁDEK U NECHANIC - Na zámku Hrádek u Nechanic mohou návštěvníci v předvánočním období shlédnout svátečně vyzdobené interiéry této krásné památky, mezi nimi například Rytířský a Zlatý sál, knihovnu nebo kapli sv. Anny a při prohlídce se tak dozvědět něco nového z historie vánočních tradic a zvyků.
Královéhradecké krajské Dožínky, foto: Markéta Pánková
Královéhradecké krajské Dožínky, foto: Markéta Pánková
HRADEC KRÁLOVÉ - Ve dnech 15. a 16. září 2017 se v Hradci Králové konal již čtrnáctý ročník tradičních Královéhradeckých krajských Dožínek. Okolí městského koupaliště Flošna a všesportovního stadionu se naplnilo lákavě vypadajícími stánky a početnými davy s deštníky.
50.JPG
HRADEC KRÁLOVÉ - V prvních dvou zářijových dnech se konaly v Hradci Králové tradiční slavnosti královny Elišky. Svou královnu Elišku Rejčku a její družinu přivítalo její věnné město tento rok již po šestnácté.
P1070106.JPG
NECHANICE - Dne 25. srpna 2017 se malí i dospělí návštěvníci mohli zúčastnit kostýmované prohlídky na zámku Hrádek u Nechanic, při které vedla výklad mladá hraběnka z rodu Harrachů ve své krásné róbě. Hraběnka představovala jednu z dcer hraběte Jana Nepomuka z Harrachu.
Anna Barbora ze Saninngu vypráví o svém synovi, foto: Markéta Pánková
Anna Barbora ze Saninngu vypráví o svém synovi, foto: Markéta Pánková
POTŠTEJN - V sobotu 29. července 2017 proběhla na hradě Potštejn jedna ze dvou komentovaných nočních prohlídek. Návštěvníky během celé hodiny provázeli herci z ochotnicko-čtenářské besedy Orlice. Všichni přítomní měli možnost seznámit se s historií hradu, především z období renesance.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one