meme.jpg

Slavnosti královny Elišky přilákaly i přes chladné počasí velké množství návštěvníků

50.JPG
HRADEC KRÁLOVÉ - V prvních dvou zářijových dnech se konaly v Hradci Králové tradiční slavnosti královny Elišky. Svou královnu Elišku Rejčku a její družinu přivítalo její věnné město tento rok již po šestnácté.
"Buď pochválen tento den, kdy můžeme být po letech, které jsme museli tráviti mimo Čechy, opět v naše královském městě Hradci tak slavnostně uvítáni".  Těmito slovy královna zahájila slavnostní ceremonii, při které potvrdila městu jeho práva a obdržela klíč od městských bran. Královnu jako každý rok doprovázel i Jindřich z Lipé, který se po smrti obou královniných manželů stal po zbytek života jejím partnerem.

Na Velkém náměstí v Hradci Králové bylo možné shlédnout ukázky rukodělné výroby, například kováře nebo kameníka, ochutnat pochoutky ve staročeské krčmě nebo si zakoupit suvenýr na lidově-řemeslném jarmarku na Malém náměstí. Pravou atmosféru zajistila rytířská klání společně s mnoha kejklíři a středověká hudba. K chuti a zahřátí návštěvníkům tento rok přišla vhod medovina.
10.JPG
20.JPG
Divákovu pozornost upoutaly svým perfektním souzněním mezi jezdcem, koněm a dravcem ukázky jezdeckého a loveckého umění v Žižkových sadech, o které se postarala Česká Barokní Společnost. V parku nechyběla ani dětská scéna s houpačkami a hrami trénujícími paměť i pozornost.

Lákadlem byla také nově otevřená restaurace Pivovarské domy. Měšťanský pivovar Hradce Králové se zde bude brzy otevírat a v nabídce bude mít i vlastní pivo nazvané "Hradecký klenot". Stejnojmenný projekt otevření měšťanského pivovaru na místě, kde se pivo v Hradci Králové tradičně vařilo, minulý rok podpořilo několik tisíc obyvatel města.
70.JPG
100.JPG
60.JPG
40.JPG
80.JPG
110.JPG
Slavnosti královny Elišky zakončil večerní program v podobě ohňové show, koncertu skupiny Arcus, který svými rytmy rozpohyboval i zmrzlejší návštěvníky a očekávaný barevný ohňostroj, ze kterého měli největší radost nejmenší diváci.
 
http://www.slavnostikralovnyelisky.czZdroj: Královéhradecké noviny/redakce/Markéta Pánková
27.11.2017 09:48:02
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one