Trutnovský podzim nabídne světově proslulé interprety v čele s Adamem Plachetkou

Zdroj: UFFO - Společenké centrum Trutnov
Zdroj: UFFO - Společenké centrum Trutnov
TRUTNOV - Velmi atraktivní a pestrou hudební i pěveckou paletu nabízí letošní 37. ročník mezinárodního hudebního festivalu Trutnovský podzim. Tento tradiční kulturní svátek, který pořádá společenské centrum UFFO a jehož generálním partnerem je firma KASPER Trutnov, nabídne šest špičkových koncertů nejen na scéně Uffa, ale také v Koncertní síni Bohuslava Martinů.
Tam se na úvod festivalu představí v úterý 10. října od 19 hodin Trio Martinů, které vzniklo v roce 1990 na Pražské konzervatoři. Mezi jeho největší úspěchy patří první místo na mezinárodní soutěži komorních souborů v holandském Heerlenu v roce 1995. Koncert k poctě Michaela Čakrta v podání německého Quattrovaganti se uskuteční v pátek 13. října v 19 hodin opět v Koncertní síni B. Martinů. Posluchači se mohou těšit na čtyři profesionální, na poli hudebním téměř „hazardní hráče“ se zálibou v hudebním dobrodružství.

Jednou z velkých hvězd Trutnovského podzimu bude nepochybně věhlasný operní pěvec Adam Plachetka, který nezpívá v Trutnově poprvé. V evropské premiéře programu Na Broadway s Adamem Plachetkou: Impossible Dream zazní zejména muzikálové melodie, které doprovodí letos devadesátiletý Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou předního českého dirigenta Tomáše Netopila. Vystoupení je na programu v pondělí 16. října v 19 hodin v Uffu.

Klavírní recitál talentované Lenky Korbelové, která má za sebou několik sólových recitálů, koncertů s orchestrem v České republice i v zahraničí a věnuje se také komorní hře, zazní v Koncertní síni Bohuslava Martinů v pátek 20. října v 19 hodin. Žesťový soubor Czech Brass odehraje v úterý 24. října v 19 hodin v Uffu koncert nazvaný Nejslavnější filmové melodie. Díky velkému žánrovému záběru a obsáhlému repertoáru může tento výjimečný soubor v současné době splnit prakticky veškerá přání pořadatelů.

Jako komorní hráč na trumpetu je velmi žádán u mnoha prestižních hudebních těles. Trumpetista Guido Segers z Belgie posluchačům Trutnovského podzimu předvede svůj hudební um v úterý 31. října od 19 hodin v Uffu. Tohoto sólového hráče, který patří mezi současnou světovou špičku, doprovodí Filip Dvořák (cembalo) a Komorní orchestr Quattro řízený dirigentem Markem Štilcem.
 
http://uffo.cz/


Zdroj: UFFO - Společenské centrum Trutnov
10.10.2017 18:02:17
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one