meme.jpg
Zdroj: Královéhradecké noviny - redakce
Zdroj: Královéhradecké noviny - redakce
HRADEC KRÁLOVÉ - 25. 8. - Letošní ročník Hip hop kempu se opět konal ve známém a příjemném prostředí Festival parku v Hradci Králové.
Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK
ČR - 22. 3. - Hudební skupina Bek Ofis a zpěvačka Bára Zemanová se svým bandem představují společnou skladbu Recept na buchtu. Následovat bude jarní turné s názvem Buchta tour 2014.
Zdroj: www.phil.muni.cz
Zdroj: www.phil.muni.cz
Filosof Jan Blahoslav Kozák byl žákem a později i přítelem T.G. Masaryka a profesorem J. Patočky.

Po absolvování evangelické teologie se věnoval filosofii, kterou studoval i v Německu. Jako profesor ovlivnil celou meziválečnou generaci studentů, včetně J. Patočky. Byl členem Pátečníků (kroužku kolem TGM) spolu s bratry Čapky a Vl. Vančurou, K. Poláčkem. Válku prožil v USA, kde pracoval i pro tým presidenta F.D.Roosevelta.
Zdroj: Knihovna Václava Havla
Zdroj: Knihovna Václava Havla
ČR - 28. 11. - Dnes slaví pětašedesáté narozeniny světoznámá polská režisérka Agnieszka Hollandová, absolventka pražské FAMU a přítelkyně Václava Havla, která má velmi blízký vztah k dějinám a kultuře bývalého Československa.
Michal Rejžo Pavlík: Básník ze západu
Michal Rejžo Pavlík: Básník ze západu
HRADEC KRÁLOVÉ - Mladý spisovatel narozený v Mariánských Lázních zaujal před rokem vydanou knihou s kontroverzním názvem Kurvy nepláčou… Ke knize si navrhl i vlastní obálku. Kromě toho vede v západních Čechách své přírodní divadlo. A již čtvrtým rokem ho můžeme potkávat také v Hradci Králové, kam na čas přesídlil za studiem na místní univerzitu.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
Můj první přímý kontakt se „západní“ muzikou jsem zažil v roce 1966, kdy jsem měl poprvé možnost cestovat na Západ za „železnou oponu“ do Mnichova.

Protože moji němečtí známí věděli, že se zajímám o bigbít, v té době jsem již od roku 1963 hrál v prvních jičínských bigbítových skupinách (SONET…) poslali mě samotného na koncert do cirkusu „Krone“, který byl v té době největším stálým cirkusem na světě. Na tomto koncertu jsem kromě řady zpěváků viděl CHRISE ANDREWSE, GRAHAMA BONNEYHO i vrchol- americké trio WALKER BROTHERS, kteří byli v té době po Beatles a Rolling Stones třetí nejpopulárnější skupina na světě.
Zdroj: Radka Hylmarová
Zdroj: Radka Hylmarová
JIČÍN - Neděle dopoledne, venku pravé podzimní počasí, na odpoledne naplánované návštěvy po příbuzenstvu... Z ničeho nic na Facebooku zpráva : „Dnes, 27. 10. 2013 od 13 hodin pro vás zahrajeme v jičínském parku!“ Kapela Kryštof už zase přichystala pro své fanoušky velké překvapení. Cestou na večerní koncert v Jilemnici totiž naplánovala mezizastávku v Jičíně s pracovním názvem „Lavičky“. Místo a čas koncertu bývají známy jen pár hodin před konáním akce, vstup je zdarma a hraje se hodinu a akusticky.
Muzeum Jičín
Muzeum Jičín
Muzeum Jičín
Muzeum Jičín
Muzeum Jičín
Muzeum Jičín
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one