Nadační fond podpoří další královéhradecké středoškolské studenty

female-702961_1920.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - I v letošním roce se město Hradec Králové chystá podpořit nadané a nemajetné studenty, kteří splní předepsané podmínky.

Nadační fond na podporu královéhradeckých středoškolských studentů, jehož je město zřizovatelem, už takto mladým pomáhá šestnáctým rokem a jeho prostřednictvím za tu dobu rozdělil již 2 866 370 Kč.
Na podporu dosáhnou ti studenti, kteří splní předem dané podmínky, mají trvalé bydliště v Hradci Králové a nepřekročili věkovou hranici 26 let.

U nadaných studentů se předpokládá umístění na předním místě ve vědomostních soutěžích počínaje krajskou úrovní, kterými se prokazuje úroveň znalostí, a to jinde, než ve vlastní škole. Dále ti, kteří dosáhli jednorázového ocenění studentské vědecké práce vysoké úrovně nebo s tematikou přínosnou pro Hradec Králové. Uspět mohou i ti, kteří si zažádají o příspěvek na dopravu do místa studia na zahraniční škole.

Nemajetní studenti mohou na příspěvek dosáhnout, pokud žijí v rodině, jejíž celkový příjem nepřesáhne 2,4násobek životního minima. Se svou žádostí mohou rovněž uspět studenti živící se prokazatelně samostatně, nebo ti, kteří se nikoliv vlastní vinou dostali do nepříznivé životní situace.

„Formuláře žádostí jsou k dispozici na magistrátním odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže, kancelář č. 131  a na webových stránkách odboru školství. Termín odevzdání žádosti je stanoven do 31. května 2016. Po tomto termínu nebudou další žádosti přijímány. O způsobu rozdělení a přiznání příspěvku rozhodne správní rada nadačního fondu. Konečné schválení náleží zřizovateli zastupovaném v tomto případě Radou města Hradec Králové,“ sděluje vedoucí odboru školství Alena Synková a dodává, že výše finančních prostředků, která by měla být studentům splňujícím podmínky rozdělena, se odvíjí od počtu podaných žádostí a také závisí na rozhodnutí správní rady nadačního fondu. 
Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Hradec Králové/Ing. Magdaléna Vlčková

 
13.08.2016 21:24:05
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
historicke-cukrarny (1).jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce aplikace serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one