meme.jpg

Žáci v roli opravdových lektorů

Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
HRADEC KRÁLOVÉ - 12. 12. - Více než 2 600 seniorů coby studentů za posledních pět let prošlo třídními knihami 155 žáků ve dvanácti královéhradeckých základních školách. Projekt Internet pro seniory zaměstnal totiž v roli pedagogů žáky. Vyučující i studenti si za dva dny převezmou certifikáty. 
Kurzy pro začátečníky i pokročilé včetně speciálních přednášek na téma digitální fotografie se uskutečnily v deseti hodinových lekcích od září do prosince na dvanácti základních školách v Hradci Králové. V pátek obdrží 201 seniorů a 155 dětí certifikát v Základní škole a Mateřské škole na Jiráskově náměstí. Součástí slavnostního odpoledne bude bohatý program s vánoční tematikou, nebude chybět ani občerstvení.
Od roku 2008 absolvovalo kurzy 2 653 seniorů, kterým se díky dětem coby lektorům, otevřela brána k novým informacím a možnostem. Mohou pracovat s informacemi, vyhledávat aktivity pro volný čas, využívat svojí e -mailovou schránku, dopisovat si se svými vrstevníky a navazovat nová přátelství.

„O této aktivitě, kterou město dlouhodobě podporuje, lze skutečně říci, že je smysluplná a přináší spoustu dobrého ovoce. Nese se nejenom v duchu mezigeneračního dialogu, ale také zvyšování kvality života našich seniorů. Přispívá k jejich aktivizaci a předchází sociální izolaci,“ hodnotí přínos projektu Anna Maclová, náměstkyně primátora odpovědná za školství a sociální oblast.

Tento projekt má pozitivní dopad i na žáky v roli učitelů, protože si uvědomí, že mohou mít kamarády i mezi seniory. Učí se komunikovat, vysvětlovat a být trpěliví. Navíc získají pocit vlastní důležitosti a zároveň zjistí, že počítač a internet není jen pro hraní her.
„Zaznamenala jsem, že mezi některými lektory z řad žáků a samotnými žáky – seniory došlo dokonce k navázání přátelství. Někteří senioři mi nadšeně vyprávěli, jak komunikují přes Skype se svými dětmi nebo vnoučaty, zpracovávají si na počítači vzpomínky. Letos k původním kurzům přibyl i další zaměřený na digitální fotografii,“ uzavírá Anna Maclová.
Zdroj: Královéhradecké noviny/Hradeckralove.org/Ing. Lukáš Martinek, Ing. Marie Juppová
12.12.2013 09:01:06
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one