meme.jpg
Bc. Vladimíra Priputenová, zdroj: trutnov.cz
Bc. Vladimíra Priputenová, zdroj: trutnov.cz
TRUTNOV - 27. 3. - Vstup do školky je prvním krokem dítěte do společnosti. První kontakty s cizími dospěláky pak děti navazují s pedagožkami, které mají nelehký úkol – ukázat dětem svět dospělých tak, aby se v něm orientovaly a stali se z nich soběstační lidé se správným vnímáním světa. „Jak říká zakladatelka soukromé litevské organizace Vaikystés Sodas, jde nám přeci hlavně o děti,“ uvádí ředitelka trutnovské Mateřské školy, Vlaďka Priputenová, která, stejně jako její litevské kolegyně, preferuje pedocentrismus před pedagocentrismem.
Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 13. 11. - Nejprve se probojoval mezi 30 semifinalistů celorepublikové Expedice Vesmír 2014, nakonec se dostal do finálové pětky, která se zúčastnila simulovaného letu na kometu. David Pluhař, žák 2. C Gymnázia v Novém Bydžově se tak stal jedním z pěti dětských kosmonautů, který ve stovce konkurenčních projektů zaujal porotu návrhem experimentu ve stavu beztíže.
Ilustrační foto - Týdny vzdělávání 2013, zdroj: tydnyvzdělavani.cz
Ilustrační foto - Týdny vzdělávání 2013, zdroj: tydnyvzdělavani.cz
JIČÍN - 3. 11. - Máte zájem se dále vzdělávat? Uvažujete nad doplněním studia, rekvalifikací, jazykovým kurzem a rozšířením znalostí? Jste zvídaví a chcete vědět, jaké akce pro Vás připravují různé instituce, občanská sdružení a zájmové organizace? Právě pro Vás pořádá kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR v Jičíně již po páté v listopadu akci Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji.
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 30. 10. - Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce získala 1. místo v soutěži „Doporučeno zaměstnavateli 2014“ od Klubu zaměstnavatelů pro Královéhradecký kraj.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 8. 9. - Nemůžete najít vhodné zaměstnance? Schopní lidé vám často odcházejí ke konkurenci?

Pomlouvají ex-zaměstnanci Vaši firmu? Klesají Vám tržby? Jedna z příčin může být naprosto prozaická, a to zanedbaná firemní kultura.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
HRADEC KRÁLOVÉ - 23. 8. - Dle výzkumů Českého statistického úřadu využívá přes 40 % lidí ve věku 35 – 44 let ke svému dalšímu vzdělávání počítač či připojení k internetu. Mladší věkové skupiny využívají těchto zdrojů až z 65 % a u starších podíl naopak klesá na zhruba 30 %. Tito studující už ale nechtějí využívat jen klasické E-learningy, do popředí jejich zájmu se dostávají živá a interaktivní online školení.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR/Praha - 14. 8. - Národní ústav pro vzdělávání vydává každý rok zprávu o nezaměstnanosti čerstvých absolventů. Letos je situace na trhu práce díky postupnému zlepšování ekonomické situace příznivější než loni, míra nezaměstnanosti absolventů škol poklesla napříč všemi kategoriemi vzdělání.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
HRADEC KRÁLOVÉ - 29. 7. - Zvýšený zájem českých firem o firemní kurzy a školení na míru je trendem posledních několika měsíců. Tento fakt je pozitivní ilustrací přechodu z doby těžší ekonomické krize do fáze znovu nastartování procesů, které díky ní byly na delší či kratší čas utlumeny. Mezi takové aktivity s ohledem na nutnost zkracování budgetu další vzdělávání zaměstnanců jednoznačně patří.
Zdroj: MS Office
Zdroj: MS Office
ČR- 11. 7. - V listopadu 2012 bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí pověřeno řízením a realizací Operačního programu Zaměstnanost 2014–2020. Příprava programu však byla zahájena již v roce 2011. Završením několikaleté přípravy bylo předložení návrhu Operačního programu Zaměstnanost ke schválení Vládě České republiky.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR/Praha - 10. 6. - Dvaapůlkrát nižší než je národní průměr, byla v roce 2013 nezaměstnanost absolventů vysokých škol. V evidenci Úřadu práce ČR bylo zhruba 3 400 vysokoškoláků s bakalářským, magisterským i doktorským titulem. Méně pak absolventů technických oborů. Z praxe tak vyplývá, že lidé s vyšším vzděláním dnes najdou práci snadněji, i když to někdy trvá déle.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Jičín serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one