Druhé místo v cyklistickém maratonu vybojoval tým podpořený Královéhradeckým krajem

foto---cyklo-handy.jpg
KRAJ - 2 222 kilometrů – tak dlouhou trasu museli zdolat závodníci Metrostav Handy Cyklo Maratonu. Jednoho z největších sportovně-integračních projektů současnosti, který reprezentuje myšlenku jednoty světa handicapovaných a nehandicapovaných. Dohromady se závodu zúčastnilo 38 týmů, z nichž stříbrnou příčku vybojoval tým podporovaný Královéhradeckým krajem.

K4 cyklo tým sestávající se ze čtyř závodníků z Královéhradeckého kraje dorazil do cíle v neuvěřitelném čase 91 hodin a 35 minut a získal stříbro. Tým přímo v terénu na území Královéhradeckého kraje podpořili a na kolech v závodním tempu doprovodili pracovníci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Miroslav Vrba, Lucie Hučíková, Petra Stárková a Michal Mikulec.

Prožili jsme několik báječných a intenzivních dní! Sice fyzicky náročných, ale naplněných zážitky a momenty, které nám už napořád zůstanou ve vzpomínkách a mnohdy i pod kůží. Cestou jsme poznali skvělé lidi, přátele, kteří nás dokázali v potřebný moment podpořit a rozesmát. Jeli jsme závod pro našeho patrona, Leoše Čapka a věříme, že neuběhne příliš času a i on bude moct usednout na vlastní handbike a začne trénovat na příští ročník maratonu,“ uvedl tým K4 na svých webových stránkách.

foto---cyklo-handy-jpg-2.jpg

Dne 3. srpna 2016 bylo ze strany kraje také na stanovištích průjezdních bodů v Kuksu a v Teplicích nad Metují připraveno zázemí s občerstvením. Pro účastníky, organizační týmy i fanoušky závodu zde byly k připraveny nejen informační materiály, ale také regionální produkty jako hradecké domácí palačinky, miletínské modlitbičky nebo hořické trubičky.

Smyslem cyklistického závodu je ukázat, že žádný handicap není překážkou. Čtyř nebo osmičlenný cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení, jede v kuse 111 hodin délku 2 222 kilometrů, přičemž cílem není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, ale reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.

Královéhradecký kraj tímto gratuluje všem zúčastněným za skvělé výkony a přeje mnoho úspěchů v dalších ročnících.

 

Více informací o průběhu celého závodu naleznete na adrese www.cestazasnem.cz.

Zdroj: Královéhradecké noviny/Královéhradecký kraj/ Dan Lechmann

13.08.2016 20:25:19
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one