img-3013.JPG
ČERVENÝ KOSTELEC - Věra Šrůtková: Z celého srdce bych ráda poděkovala všem, kteří se na benefiční výstavě „Jen tak pro radost“ podíleli. Bohužel nemohu zde jmenovat všechny ty úžasné lidičky, díky kterým tato výstava proběhla. Dovolím si tedy zmínit alespoň pár těchto dušiček a vezmu to hezky popořadě.
Zdroj: Protext
Zdroj: Protext
ČR - Amyotrofická laterální skleróza (ALS) je smrtelné nevyléčitelné neurodegenerativní onemocnění mozku a míchy, u kterého je statisticky ověřeno, že léčbou léky dochází k prodloužení života o 3 až 6 měsíců.
P1090833.JPG
ČR - Nevypočitatelně proměnlivé počasí letošního podzimu přivádí oproti loňsku více lidí do lékáren. Největší nárůst mezi přípravky používanými při rýmě a nachlazení je přitom mezi homeopatiky.
Zdroj: Protext
Zdroj: Protext
ČR - Léčba hemofilie vyšla v loňském roce zdravotní pojišťovny na 676 milionů korun. Touto vzácnou krevní poruchou však trpí jen zhruba tisícovka Čechů a jejich počet se nezvyšuje. Lékaři nyní apelují na zavedení preventivní léčby šité na míru. Sníží počet krvácení, pacientům zvýší kvalitu života a pojišťovnám pomůže optimalizovat náklady na léčbu.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - VZP se to snaží změnit a vyplácí lidem miliony na pohyb

Mimořádný zájem projevují od začátku roku klienti VZP o příspěvky, které jim pojišťovna nabízí na nejrůznější pohybové aktivity. Jen za první čtyři měsíce už tyto příspěvky čerpalo téměř 74 tisíc lidí a získali 36,2 milionu korun. VZP tak chce přispět k prevenci civilizačních chorob – více než polovina všech obyvatel Česka se totiž věnuje aktivnímu pohybu zcela výjimečně nebo jen velmi málo.
Zdravotnictví.jpg
ČR - Tarifní platy pracovníků ve zdravotnictví budou od 1. ledna 2016 navýšeny o 5 %. Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček to dnes přislíbili zástupcům zdravotnických odborů. Ostatním zaměstnancům veřejné sféry chce vláda navýšit platy o 3 % od 1. listopadu letošního roku.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - Prudkému nárůstu případů žloutenky typu A, o kterém VZP informovala v minulých týdnech, se nyní nejsilnější tuzemská zdravotní pojišťovna rozhodla pomoci čelit posílením svých preventivních aktivit. Zatímco doposud nabízela všem klientům na očkování příspěvek až 500 korun, nově ho dětem ve věku od 2 do 4 let zaplatí celé.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - „Ročně se v České republice narodí při zhruba 105 tisících porodů až 107 tisíc dětí. Kvalita péče o matku a dítě je podle reprezentativních dat velmi vysoká a dále se zlepšuje. Česko patří v tomto ohledu mezi nejvyspělejší zdravotnické systémy světa. Proto mě vždy jako lékaře doslova rozčilují snahy některých aktivistů přestěhovat porody z takto špičkově fungující sítě péče o matku a dítě zpět do domácího prostředí s představou, že tak rodiče dělají pro své děti to nejlepší,“ řekl na úvod tiskové konference ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
Zdroj: Protext
Zdroj: Protext
ČR - Centrum mezistátních úhrad (CMU), zastupující český systém veřejného zdravotního pojištění ve vztahu k zahraničí, vytvořilo mobilní aplikaci "CMU na cesty" určenou zejména pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 30. 4. - S příchodem sluneční sezóny je důležitá ochrana pokožky před UV zářením. Přestože odborníci dlouhodobě vysvětlují spotřebitelům nutnost používat opalovací přípravky s dostatečným ochranným faktorem (SPF), polovina lidí stále nakupuje krémy a mléka s menší ochranou.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Nechanice serveru kurzy.cz.

Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2017 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one