Z akce Ukliďme Česko 2018, zdroj: mujicin.cz
Z akce Ukliďme Česko 2018, zdroj: mujicin.cz
JIČÍN - V sobotu 6. dubna nastane velký úklid. Dobrovolníci vyrazí do ulic a v rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zvelebí vybraná veřejná prostranství. V Jičíně se tato akce již stala vyzkoušenou tradicí. Ruku k dílu může přiložit každý.
Zdroj: Hradeckralove.org
Zdroj: Hradeckralove.org
HRADEC KRÁLOVÉ - Stavební úřad v Hořicích v tomto týdnu vydal nové územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta. Původní rozhodnutí z roku 2016 úřady po odvolání hradeckého spolku Kos a z důvodu systémové podjatosti zrušily a řízení přesunuly do Hořic. Nyní běží třicetidenní lhůta pro případná odvolání.
plakat_Nadeje_2018.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Od roku 2005 uděluje statutární město Hradec Králové symbolický titul „Naděje královéhradeckého sportu“ za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let. Ve středu 13. března 2019, při slavnostním vyhlášení, kdy byl velký sál hradecké Filharmonie zaplněn mladými sportovci, trenéry a jejich příznivci, dostali vybraní sportovci ocenění z rukou představitelů města a sportovních osobností.
Image.jpg
KRAJ/Hradec Králové - Známe nejlepší weby obcí a měst v Královéhradeckém kraji. V krajském kole soutěže Zlatý erb se v kategorii obcí na prvním místě umístily Lovčice. Mezi městy kraloval Hradec Králové. Pomyslné stříbro patří Rychnovu nad Kněžnou a bronz získal Jičín. Cena za nejlepší elektronickou službu míří do Rtyně v Podkrkonoší.
Zdroj: Hradeckesportovnihry.cz
Zdroj: Hradeckesportovnihry.cz
KRAJ – Zpravodajský portál Královéhradecké noviny se v letošním roce stal mediálním partnerem Decathlon Hradeckých sportovních her, všestranně prospěšného projektu, který se zaměřuje na rozvoj sportovní činnosti. Druhý ročník Hradeckých sportovních her proběhne 1. června 2019.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Nová cyklostezka, která s Hradcem Králové propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, se začne stavět za několik týdnů. V úterý 5. března 2019 městská rada schválila výsledek soutěže na firmu, která postaví její první úsek do Piletic, a zároveň vyhlásila výběrové řízení na její druhou etapu, tedy dokončení stezky až do Ruseka.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
Zima pomalu končí a do vypuknutí jarního termínu největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá už jen pár dní. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, již v sobotu 6. dubna jdeme na to, vzkazují organizátoři akce. Tématem letošního ročníku zvolili pneumatiky.
Zdroj: KRNAP, foto: Jakub Kašpar
Zdroj: KRNAP, foto: Jakub Kašpar
VRCHLABÍ - S novelou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, která vstoupila v účinnost v červnu 2017, začal platit zákaz létání nad územím národního parku v rozporu s podmínkami stanovenými v opatření obecné povahy Úřadu pro civilní letectví (ÚCL). Toto opatření obecné povahy nabývá účinnosti 28. února 2019.
Zdroj: uklidmecesko.cz
Zdroj: uklidmecesko.cz
ČR - V roce 2018 se do úklidových akcí zapojilo rekordních 134 854 dobrovolníků, kteří během 3 295 akcí uklidili 2 113 tun odpadů, sdělili u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. V roce 2019 se akce uskuteční v tradičním jarním termínu, konkrétně v sobotu 6. dubna.
Zdroj: Město Jičín
Zdroj: Město Jičín
JIČÍN - Při Oblastní nemocnici Jičín a.s. vznikne nový nadační fond. S jeho založením souhlasila nejprve Rada města a posléze i Zastupitelstvo města. Jičín do Nadačního fondu Oblastní nemocnice Jičín dodá počáteční vklad ve výši 48 tisíc Kč. Dalšími zakládajícími městy budou Nová Paka a Nový Bydžov.
PMS (1).jpg
KRAJ - Nemá jednotnou definici, těžko se vymezuje a ještě obtížněji se hledají jeho kořeny. Ačkoliv je mu věnována značná pozornost ze strany veřejnosti, zákonodárců i médií, je evidentní, že současná společnost neví, jak k němu přistupovat.
Adolf Klepš, zdroj: Správa Krkonošského národního parku
Adolf Klepš, zdroj: Správa Krkonošského národního parku
VRCHLABÍ - S velkým smutkem přijala Správa Krkonošského národního parku zprávu, že dne 11. října 2017 zemřel přítel a kolega, náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš (†53).
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one