Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
HRADECKO – Policie ČR koupila budovu služebny od města.

Už před pěti lety provedlo v souladu s požadavky Policie ČR město Smiřice rekonstrukci objektu čp. 17 pro účely obvodního oddělení. Zkolaudovaný objekt však ještě tehdy patřil městu Smiřice, které ho pronajímalo Policii ČR. Letos však nově a na míru rekonstruovanou budovu už smiřičtí policisté získali do svého vlastnictví, a to díky vstřícnosti zdejší samosprávy v čele se starostou Lubošem Tuzarem.
Zdroj: draktheatre.cz
Zdroj: draktheatre.cz
HRADEC KRÁLOVÉ - Ocelová socha tří pohádkových bytostí se bude instalovat před divadlo Drak. Ještě předtím bude restaurována. V úterý byla jeřábem přesunuta ze dvora domu dětí a mládeže, kde bývala doposud. Demontáž, oprava, vybudování nového základu, převoz sochy i rozbourání původního základového bloku v areálu DDM vyjde město na 250 tisíc korun včetně DPH.
ML.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Městské lázně na Eliščině nábřeží byly uzavřeny od 9. do 20. září kvůli plánované technologické odstávce, během které prošlo aquacentrum i ubytovna komplexem revizí, oprav a kontrol, jejichž výsledky na první pohled nejsou příliš viditelné. Nejdřív bylo potřeba vypustit všechny bazény a bazénky, pak mohlo začít klasické čištění a opravy veškerých technologických zařízení, jako jsou akumulační jímky, chlorovací zařízení, rozvaděče, ohřívače vody, odpadní potrubí, vlnobití, tobogán a další.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR - Již za měsíc proběhne hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí, tentokrát opět u příležitosti celosvětové akce World cleanup day. Oznámili to organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.
Hradec Králové (ilustrační foto: redakce)
Hradec Králové (ilustrační foto: redakce)
HRADEC KRÁLOVÉ - Letní měsíce jsou ve znamení oprav, práce probíhají zejména na základních školách, ale i na hradeckých vozovkách a chodnících. Během července bude dokončena oprava chodníku v Hradecké ulici, během příštího týdne bude dokončeno značení v ulicích Dvorská a Vlčkovická, jež po rekonstrukcích už řidiči využívají.
Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
JIČÍNSKO - V letošním roce plánuje Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. proinvestovat na opravách a rekonstrukcích své vodárenské soustavy zhruba 160 milionů korun. Peníze půjdou jak do vodovodů a kanalizací napříč celým regionem bývalého jičínského okresu, tak i do oprav vodojemů či výměny vodoměrů. Pokračují také modernizace úpraven vody v Lázních Bělohradě a Hořicích - Libonicích, které jsou podpořeny evropskými dotacemi.
Krkonoše, foto: I. B. Šalounová
Krkonoše, foto: I. B. Šalounová
VRCHLABÍ - Češi patří k velkým milovníkům psů a tak si je s sebou logicky obvykle bereme i na cesty do přírody, národní parky nevyjímaje. Zatímco v české části Krkonošského národního parku platí „pouze“ povinnost mít svého psa pod jednoznačnou kontrolou, na polské straně státní hranice jsou pravidla striktnější.
Zdroj: Kukuřičáci.cz
Zdroj: Kukuřičáci.cz
ČR/Hradec Králové - Více než 120 tisíc návštěvníků bloudilo v minulém roce na 8 místech v celé České Republice.To je jenom pro představu zhruba jako by se ztratili všichni obyvatelé Liberce. Nejvíce lidí přilákala bludiště v Brně, Hradci Králové a Rakovníku. I přes brzkou sklizeň nebývale zaujal labyrint v Sychrově. Letos nás můžete navštívit v 11 různých městech. A čekají na Vás i další novinky! Například zcela nová hra pro dospělé, která procvičí slovní zásobu.
Kostel sv. Barbory v Otovicích, zdroj: NPÚ
Kostel sv. Barbory v Otovicích, zdroj: NPÚ
BROUMOVSKO – Osm unikátních barokních kostelů na Broumovsku je letos opět otevřeno veřejnosti v každé prázdninové úterý a v sobotu. Lidé z celé republiky i zahraničí tak získávají možnost prohlédnout si dílo známých mistrů Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb. Hned první sobotu toho využilo přes sto lidí.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR - U příležitosti dnešního Světového dne životního prostředí to oznámili organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. A nejen to, při letošním rekordním ročníku akce sesbírali dobrovolníci celkem přes 2 400 tun odpadů z našich měst, obcí a především přírody. Jarní etapa úklidů vrcholí vyhlášením výsledků fotosoutěže a akce pokračuje na podzim v rámci Celosvětového úklidového dne – 21. září.
56315663_653756378413573_8642667427366174720_n (1).jpg
HOŘICE – Dobrovolnická akce Ukliďme Česko, která probíhá na území celé České republiky, má už velmi mnoho skvělých dobrovolníků. V pátek 5. dubna se nám podařilo zastihnout žáky osmé třídy základní školy Na Daliborce přímo při jedné z úklidových akcí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Díky dotaci města si budou moci své zázemí opravit hradečtí modeláři, lepší podmínky budou mít diváci na atletickém stadionu TJ Sokol, v modernizaci šaten bude moci ve své hale pokračovat TJ Slavia v Orlické Kotlině. Necelými pěti miliony letos město Hradec Králové podpoří údržbu a investice do téměř dvaceti sportovišť, které nejsou v jeho majetku.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one