Zdroj: Hradeckralove.org
Zdroj: Hradeckralove.org
HRADEC KRÁLOVÉ - V létě spustil hradecký magistrát Portál občana, díky kterému budou veřejnost, firmy či instituce moci plnohodnotně komunikovat elektronicky. Dosud prověřovala celý proces podávání žádostí v produkčním prostředí vybraná skupina uživatelů, nyní je již Portál připraven pro využití veřejností.
Zdroj: LIFE Corcontica
Zdroj: LIFE Corcontica
VRCHLABÍ - Správa Krkonošského národního parku podporuje péči o cenné krkonošské louky. Díky několika běžícím projektům na podporu lučních společenstev obhospodařujeme nyní zhruba 120 lučních lokalit. V rámci projektu „Obnovný management krkonošských luk“ pod programem OPŽP byla tuto sezonu obnovena a podpořena péče o 43 lučních lokalit.
Zdroj: SMART Communication s.r.o.
Zdroj: SMART Communication s.r.o.
HRADEC KRÁLOVÉ - OC AUPARK ozdobily sochy

Festival Sculpture Line přidává další zastávku do své již tak bohaté mapy. Nejnovějším městem, kde mohou kolemjdoucí potkávat instalace, se stal Hradec Králové.
Zdroj: Nemocnice Trutnov
Zdroj: Nemocnice Trutnov
KRAJ - Začínající výstavba nových laboratoří v areálu trutnovské nemocnice s sebou přináší dopravní omezení. V areálu ubyde 22 parkovacích míst. Nemocnice společně s trutnovskou radnicí a krajem společně hledají možná řešení.
Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
HRADECKO – Policie ČR koupila budovu služebny od města.

Už před pěti lety provedlo v souladu s požadavky Policie ČR město Smiřice rekonstrukci objektu čp. 17 pro účely obvodního oddělení. Zkolaudovaný objekt však ještě tehdy patřil městu Smiřice, které ho pronajímalo Policii ČR. Letos však nově a na míru rekonstruovanou budovu už smiřičtí policisté získali do svého vlastnictví, a to díky vstřícnosti zdejší samosprávy v čele se starostou Lubošem Tuzarem.
Zdroj: draktheatre.cz
Zdroj: draktheatre.cz
HRADEC KRÁLOVÉ - Ocelová socha tří pohádkových bytostí se bude instalovat před divadlo Drak. Ještě předtím bude restaurována. V úterý byla jeřábem přesunuta ze dvora domu dětí a mládeže, kde bývala doposud. Demontáž, oprava, vybudování nového základu, převoz sochy i rozbourání původního základového bloku v areálu DDM vyjde město na 250 tisíc korun včetně DPH.
ML.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Městské lázně na Eliščině nábřeží byly uzavřeny od 9. do 20. září kvůli plánované technologické odstávce, během které prošlo aquacentrum i ubytovna komplexem revizí, oprav a kontrol, jejichž výsledky na první pohled nejsou příliš viditelné. Nejdřív bylo potřeba vypustit všechny bazény a bazénky, pak mohlo začít klasické čištění a opravy veškerých technologických zařízení, jako jsou akumulační jímky, chlorovací zařízení, rozvaděče, ohřívače vody, odpadní potrubí, vlnobití, tobogán a další.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR - Již za měsíc proběhne hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí, tentokrát opět u příležitosti celosvětové akce World cleanup day. Oznámili to organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.
Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
JIČÍNSKO - V letošním roce plánuje Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. proinvestovat na opravách a rekonstrukcích své vodárenské soustavy zhruba 160 milionů korun. Peníze půjdou jak do vodovodů a kanalizací napříč celým regionem bývalého jičínského okresu, tak i do oprav vodojemů či výměny vodoměrů. Pokračují také modernizace úpraven vody v Lázních Bělohradě a Hořicích - Libonicích, které jsou podpořeny evropskými dotacemi.
Krkonoše, foto: I. B. Šalounová
Krkonoše, foto: I. B. Šalounová
VRCHLABÍ - Češi patří k velkým milovníkům psů a tak si je s sebou logicky obvykle bereme i na cesty do přírody, národní parky nevyjímaje. Zatímco v české části Krkonošského národního parku platí „pouze“ povinnost mít svého psa pod jednoznačnou kontrolou, na polské straně státní hranice jsou pravidla striktnější.
Kostel sv. Barbory v Otovicích, zdroj: NPÚ
Kostel sv. Barbory v Otovicích, zdroj: NPÚ
BROUMOVSKO – Osm unikátních barokních kostelů na Broumovsku je letos opět otevřeno veřejnosti v každé prázdninové úterý a v sobotu. Lidé z celé republiky i zahraničí tak získávají možnost prohlédnout si dílo známých mistrů Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb. Hned první sobotu toho využilo přes sto lidí.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR - U příležitosti dnešního Světového dne životního prostředí to oznámili organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. A nejen to, při letošním rekordním ročníku akce sesbírali dobrovolníci celkem přes 2 400 tun odpadů z našich měst, obcí a především přírody. Jarní etapa úklidů vrcholí vyhlášením výsledků fotosoutěže a akce pokračuje na podzim v rámci Celosvětového úklidového dne – 21. září.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one