Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR - U příležitosti dnešního Světového dne životního prostředí to oznámili organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. A nejen to, při letošním rekordním ročníku akce sesbírali dobrovolníci celkem přes 2 400 tun odpadů z našich měst, obcí a především přírody. Jarní etapa úklidů vrcholí vyhlášením výsledků fotosoutěže a akce pokračuje na podzim v rámci Celosvětového úklidového dne – 21. září.
56315663_653756378413573_8642667427366174720_n (1).jpg
HOŘICE – Dobrovolnická akce Ukliďme Česko, která probíhá na území celé České republiky, má už velmi mnoho skvělých dobrovolníků. V pátek 5. dubna se nám podařilo zastihnout žáky osmé třídy základní školy Na Daliborce přímo při jedné z úklidových akcí.
Zdroj: Krkonošský národní park
Zdroj: Krkonošský národní park
VRCHLABÍ - Ke svému prvnímu letošnímu jednání se v pondělí 8. dubna sejde Rada Krkonošského národního parku. Jednat bude především o vypořádání připomínek k návrhu nové zonace KRNAP a k návrhu vymezení klidových území. Správa KRNAP se zabývala vypořádáním 125 připomínek podaných ústně během projednávání, nebo zaslaných písemně. V potaz vzala také návrhy došlé po avizovaném konečném termínu 15. března.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Díky dotaci města si budou moci své zázemí opravit hradečtí modeláři, lepší podmínky budou mít diváci na atletickém stadionu TJ Sokol, v modernizaci šaten bude moci ve své hale pokračovat TJ Slavia v Orlické Kotlině. Necelými pěti miliony letos město Hradec Králové podpoří údržbu a investice do téměř dvaceti sportovišť, které nejsou v jeho majetku.
Zdroj: Ukliďme Česko
Zdroj: Ukliďme Česko
ČR/Praha - Na tiskové konferenci na půdě Ministerstva životního prostředí informovali organizátoři akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko o letošním rekordním zájmu veřejnosti o dobrovolnické úklidy. Evidují přes 3100 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. V uplynulých dnech rozeslali organizátoři 1500 balíčků s úklidovým materiálem.
Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
KRAJ - Královéhradečtí policisté se 3. dubna 2019 připojili k celorepublikové dopravně-bezpečnostní akci zaměřené na dodržování rychlostních limitů. Akce je pořádána organizací TISPOL a jejím hlavním cílem je preventivně působit na řidiče motorovových vozidel, snížit dopravní nehodovost a naopak zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ – Cítíte se ráda skvěle? Zakládáte si na své ženskosti a jedinečnosti? Máte ráda kvalitu, příjemné zacházení a pohodlí při nákupech? To vše a ještě více poskytuje svým zákaznicím nový obchod Creative Style, obchod s originální módou.
Oblastní nemocnice Náchod, zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.
Oblastní nemocnice Náchod, zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.
NÁCHOD - Dne 25. 3. 2019 byl na zpravodajském serveru idnes.cz v mutaci pro Hradecký kraj vydán článek s titulkem Poslanec Plzák obvinil nemocnici z pletich při nákupu magnetické rezonance. Článek obdobného znění a s obdobným titulkem (byť zřejmě redakčně zkrácen) byl poté vydán dne 26. 3. 2019 v tištěné verzi deníku Mladá fronta DNES pro Hradecký kraj. Informace obsažené v těchto článcích, kterými poslanec Pavel Plzák útočí na Oblastní nemocnici Náchod, jsou však nepravdivé a natolik závažné, že se nemocnice musí důrazně proti jejich vyznění ohradit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
KRAJ - Nemocnice spadající pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a. s. již finálně uzavírají výsledky svého hospodaření za rok 2018. Oproti předpokládanému finančnímu plánu se podařilo celkové výsledky hospodaření nemocnic v rámci holdingu zlepšit o téměř 37,1 mil. Kč. Celková ztráta všech čtyř nemocnic je v roce 2018 zhruba 32,4 mil. Kč. Nejvíce se v hospodaření meziročně zlepšila Oblastní nemocnice Náchod.
Z akce Ukliďme Česko 2018, zdroj: mujicin.cz
Z akce Ukliďme Česko 2018, zdroj: mujicin.cz
JIČÍN - V sobotu 6. dubna nastane velký úklid. Dobrovolníci vyrazí do ulic a v rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zvelebí vybraná veřejná prostranství. V Jičíně se tato akce již stala vyzkoušenou tradicí. Ruku k dílu může přiložit každý.
Zdroj: Hradeckralove.org
Zdroj: Hradeckralove.org
HRADEC KRÁLOVÉ - Stavební úřad v Hořicích v tomto týdnu vydal nové územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta. Původní rozhodnutí z roku 2016 úřady po odvolání hradeckého spolku Kos a z důvodu systémové podjatosti zrušily a řízení přesunuly do Hořic. Nyní běží třicetidenní lhůta pro případná odvolání.
plakat_Nadeje_2018.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Od roku 2005 uděluje statutární město Hradec Králové symbolický titul „Naděje královéhradeckého sportu“ za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let. Ve středu 13. března 2019, při slavnostním vyhlášení, kdy byl velký sál hradecké Filharmonie zaplněn mladými sportovci, trenéry a jejich příznivci, dostali vybraní sportovci ocenění z rukou představitelů města a sportovních osobností.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
48424673_676188012782698_7563873201407655936_o.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one