Kdy si vyzvednout na úřadě hotový občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklad? Nově zjistíte na městském webu

Zdroj: MVČR
Zdroj: MVČR
JIČÍN - Městský úřad Jičín zavedl pro obyvatele Jičína novou webovou službu. Informaci, zda již mají vyhotoven svůj občanský či řidičský průkaz nebo cestovní pas nově občané naleznou na internetových stránkách Městského úřadu. Službu nabízejí odbor dopravy a odbor správních agend.
Kdy je nový průkaz či pas hotov a můžete si jej na úřadě vyzvednout? To se každý může nově dozvědět na webu Městského úřadu www.mujicin.cz. Informaci občané najdou v levém menu v rubrice „Chci se dozvědět – stav vydávání dokladů.“ „Pracovníci městského úřadu pravidelně zadávají do systému aktuální datum, ze kterého dne podání jsou doklady již připraveny k vyzvednutí. Stačí si zapamatovat datum podání své žádosti. Toto opatření zvyšuje jednak komfort občanů a zároveň minimalizuje telefonické dotazy na pracovníky Městského úřadu,“ vysvětluje k nové službě tajemník úřadu Ing. Peter Bareš. Službu nabízí odbor dopravy a odbor správních agend. „Doklady jsou u nás připraveny k vyzvednutí zpravidla do 21 dní od podání žádosti. Upozorňujeme, že pro nový pas či občanský průkaz si klient s sebou nemusí nosit fotografie, ty mu vyhotovíme na místě,“ říká vedoucí správních agend Ing. Štefan Matuš. Na odboru dopravy to stávající legislativa zatím nepřipouští, při podání žádosti o nový řidičský průkaz je proto nutné si s sebou jednu fotografii pasového formátu přinést. Doklad je pak vyhotoven zpravidla do 12 dní.

Na obou odborech je klientům k dispozici také elektronický vyvolávací systém. Na počet aktuálně odbavovaných klientů se může kdokoliv dopředu podívat také na webu města (na hlavní stránce v levém menu v rubrice „Chci se dozvědět“). Na odbor dopravy je dokonce možné se online objednat, a to buď na daný úřední den, nebo i na několik týdnů dopředu.

Více na
www.mujicin.cz.


Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Jičín/Ing. Magdaléna Doležalová

 
29.08.2016 11:45:50
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one