Letečtí záchranáři v rámci letošní Helicoptershow nacvičovali nouzové postupy

Zdroj:ZZS HKH
Zdroj:ZZS HKH
KRAJ - 20. 5. - Uplynulý víkend patřil na královéhradeckém letišti již tradiční květnové přehlídce vrtulníkové a záchranářské techniky, prezentované na Helicoptershow 2015. Páteční odborný program byl zaměřen na ošetřování kriticky nemocných pacientů na palubě vrtulníku.
Letečtí záchranáři ze všech koutů republiky si vyměnili své zkušenosti s poskytováním neodkladné péče pacientům v nejvyšším stupni naléhavosti. V další části odborného programu prezentovali královéhradečtí záchranáři spolu s Horskou službou Krkonoše poznatky z letošních zásahů při lavinových nehodách v oblasti Krkonoš. Navázali tím na téma operačního řízení Letecké záchranné služby v České republice z předchozího přednáškového bloku.

Po skončení přednášek se účastníci přesunuli na plochu letiště k připravenému záchranářskému vrtulníku EC 135 T2. Stroj byl připraven a vybaven k praktickému nácviku zásahu v nepřístupném terénu s využitím lanového podvěsu. Cílem cvičení byla mezi záchranáři nepříliš oblíbená činnost - procvičování nouzových situací s vynuceným odhozením podvěsu. Pokud totiž při provádění zásahu s podvěsem dojde k náhlé poruše pohonných jednotek vrtulníku nebo jiné nenadálé situaci, rychlost a správnost reakce všech zúčastněných může zásadním způsobem eliminovat nebo zmírnit následky takovéto události. Záchranáři v podvěsu byli pro podmínky nácviků pro jistotu nahrazeni dvěma pneumatikami.

ZZS KHK myslela také na návštěvníky z řad laické veřejnosti a po celou dobu trvání akce byla pro diváky k dispozici prezentace záchranářské techniky s možností vyzkoušet si na modelu správný postup při volání na tísňovou linku 155 a provádění neodkladné resuscitace.

Zdroj: Královéhradecké noviny/ZZS HKS/Ivo Novák
20.05.2015 08:22:51
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one