Město Hradec Králové přispěje klubům na sportoviště téměř pěti miliony

Ilustrační foto
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Díky dotaci města si budou moci své zázemí opravit hradečtí modeláři, lepší podmínky budou mít diváci na atletickém stadionu TJ Sokol, v modernizaci šaten bude moci ve své hale pokračovat TJ Slavia v Orlické Kotlině. Necelými pěti miliony letos město Hradec Králové podpoří údržbu a investice do téměř dvaceti sportovišť, které nejsou v jeho majetku.
Město Hradec Králové každoročně pomáhá sportovním klubům nebo tělovýchovným jednotám udržovat své areály a jejich vybavení. „Ne každý klub má tak silné finanční zázemí, aby mohl svůj stadion či tělocvičnu opravovat a modernizovat z vlastních prostředků. Město má pro tyto případy speciální dotační titul s jasnými pravidly, každoročně tak dostanou alespoň část potřebných financí,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Rada města dnes podpořila projekty na modernizaci hradeckých sportovišť, které nepatří městu, ve výši téměř 4,7 milionů korun. Dotace, jejichž výše přesahuje padesát tisíc korun, bude muset ještě finálně schválit hradecké zastupitelstvo na svém zasedání 30. dubna. Výběrová komise obdržela od 17 klubů žádosti o dotaci na 22 projektů. Mezi úspěšné žadatele patří Box Club Hradec Králové na mobilní tréninkový ring, vodácká jednota DTJ na přívěs pro přepravu lodí, doporučení k finanční podpoře dostala oprava fasády orlovny v ulici Jana Koziny nebo údržba a rekonstrukce trávníků pro fotbalisty z Třebše a Malšovy Lhoty. Sokolové z Eliščina nábřeží v případě schválení zastupitelstva budou moci zastřešit prostor pro diváky na atletickém stadionu, vybudovat zázemí pro pořádání soutěží a provést opravy uvnitř sokolovny. Druhou etapou bude moci TJ Slavia pokračovat v rekonstrukci šaten ve své hale v Orlické Kotlině.Tisková zpráva
Zdroj: Město Hradec Králové

 
04.04.2019 18:46:34
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one