Město Jičín podpořilo založení Nadačního fondu Oblastní nemocnice Jičín

Zdroj: Město Jičín
Zdroj: Město Jičín
JIČÍN - Při Oblastní nemocnici Jičín a.s. vznikne nový nadační fond. S jeho založením souhlasila nejprve Rada města a posléze i Zastupitelstvo města. Jičín do Nadačního fondu Oblastní nemocnice Jičín dodá počáteční vklad ve výši 48 tisíc Kč. Dalšími zakládajícími městy budou Nová Paka a Nový Bydžov.
Idea vzešla z Oblastní nemocnice Jičín a.s. Smyslem fondu je přijímat dary a předávat je jako nadační příspěvky Oblastní nemocnici Jičín a.s., aby je použila pro nákup vybavení a zlepšení standardu nabízené péče. Fond také bude poskytovat stipendijní programy. To znamená, že zájemce o práci ve zdravotnictví si požádá o příspěvek na vzdělání a zároveň se zaváže, že po ukončení studia nastoupí jako zaměstnanec jičínské nemocnice. Svůj nadační fond již mají nemocnice v Broumově a Náchodě, tudíž jde o vyzkoušenou praxi. 

"Jsem upřímně rád, že se zastupitelstvo založením nadačního fondu staví za nemocnici. Je to určitě dobrá zpráva zejména pro pacienty, ke kterým v konečné fázi směřuje naše činnost. V budoucnu bych proto rád viděl další rozvoj oboustranně prospěšné spolupráce mezi městem a nemocnicí,“ uvedl předseda představenstva ON Jičín a.s. Ing. Tomáš Sláma. 

Nadační fond bude pojat jako nezávislá právnická osoba s vlastními stanovami. Bude mít správní a dozorčí radu. Výroční zpráva bude vydávána do 30. června. 

Protože oblastní nemocnici využívají nejen obyvatelé Jičína a okolí, ale i obyvatelé jiných ORP, blízká města byla vyzvána k přímé účasti v nadačním fondu. Krom jičínského souhlasila zastupitelstva měst Nová Paka a Nový Bydžov. Naopak Zastupitelstvo města Hořice návrh odmítlo. Zakládací listina proto byla upravena tak, že Hořičtí se nadačního fondu neúčastní. Nedodají základní vklad a nebudou mít zastoupení ve správní ani dozorčí radě.

Základní vklad je vypočítán podle počtu obyvatel. Je ve výši 3 koruny na obyvatele daného města, a tak částka pro Jičín je stanovena na 48 tisíc Kč, pro Novou Paku 27 tisíc a Nový Bydžov 15 tisíc. Hořický vklad měl být 24 tisíc Kč.

Správní rada bude pětičlenná. První funkční období je na jeden rok, další potom budou na 4 roky. Každé ze zmíněných měst má jedno křeslo. Za Jičín zde bude pan JUDr. Jan Malý, za Novou Paku pan Mgr. Josef Cogan a za Nový Bydžov Ing. Pavel Louda. Dvě křesla, z nichž jedno původně bylo určené zástupci Hořic, obsadí lékaři, pan MUDr. Libor Etflajš z jičínské nemocnice a paní MUDr. Jana Kolářová z nemocnice v Bydžově.

„Jsem přesvědčen, že založení nadačního fondu povede k lepší stabilizaci zdravotnického personálu v Oblastní nemocnici Jičín,“ uvedl jičínský starosta JUDr. Jan Malý.

Zakládací listina se také zabývá ekonomickým fungováním fondu. Uvádí, že celkové roční náklady nadačního fondu související s jeho správou nesmí převýšit 7 procent hodnoty věnovaných darů. Majetek nadačního fondu lze použít výhradně pro poskytování nadačních příspěvků. 


http://mujicin.cz
Tisková zpráva
11.10.2018 23:01:56
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one