Nové Město nad Metují opět bezpečnějším místem

1csright_3_big.jpg
NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - Rozšíření kamer na nová místa

Již v roce 2013 vznikl zárodek městského kamerového systému se třemi kamerami a dohledovým pracovištěm na služebně Městské policie.
„Ze zkušenosti s provozováním systému vyplynula potřeba rozšíření kamerového systému i do dalších částí města. Stejného názoru byli i občané, kteří v názorovém průzkumu v rámci aktualizace strategického plánu v roce 2013 vyslovili přání zřídit kamerový systém v našem městě. Proto Městská policie začala v roce 2014 ve spolupráci s Policií ČR vybírat místa vhodná pro umístění nových kamerových bodů,“ uvedl starosta města Petr Hable.

Rozšíření kamer na nová místa bylo jedním z prvních rozhodnutí nově zvoleného zastupitelstva po loňských volbách. Již na konci roku 2014 byla podána žádost o dotaci do Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR, v polovině roku 2015 byla ministerstvem schválena. Do provozu je v současné době uváděno 5 nových kamer rozmístěných v nejrušnějších místech města: autobusové nádraží Rychta, Městská knihovna, kruhový objezd u Domu hasičů, křižovatka ul. Náchodská a Havlíčkova (u Papežů) a Mateřská škola Krčín. Dohlížet na provoz systému budou strážníci Městské policie, přístup k němu má i Policie ČR. Městská policie je nově vybavena tabletem, který umožní městským strážníkům kontrolovat záznamy z kamer v terénu, tedy bez omezení jejich běžné pochůzkové nebo hlídkové činnosti. Obdobným tabletem je na základě dohody vybavena i policie státní.

„Hlavním cílem monitorování nových míst je snížení trestné činnosti zejména majetkového charakteru, pokles přestupků proti veřejnému pořádku a zvýšení bezpečnosti ve městě. Důležitá je i možnost získání důkazního materiálu pro případné řešení před správními orgány nebo orgány činnými v trestním řízení,“ uvedl vrchní strážník Městské policie Petr Kubala.

Celkové náklady na rozšíření kamerového systému byly 544.000 Kč, Ministerstvo vnitra přispělo dotací ve výši 350.000 Kč. „Součástí projektu na rozšíření kamerového systému bude také dotazníkové šetření, cílem kterého je informovat občany města o kamerovém systému a získat jejich názor na jeho případné rozšíření,“ doplnil starosta města Petr Hable. 


Zdroj: Královéhradecké noviny/Nové Město nad Metují/Kupková
12.11.2015 12:20:41
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one