Nové Město nad Metují otevřelo na sídlišti Malecí nové dětské hřiště

DH Malecí.jpg
NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - Dětské hřiště na Malecí bylo v pondělí dopoledne 18. července 2016 doplněno o lavičky i odpadkové koše a nyní je již plně přístupné dětem a rodičům.
Otevření hřiště předcházel kontrolní den, kdy byl celý areál důkladně zkontrolován, zda je zde vše v souladu s bezpečnostními normami a dětem nehrozí zranění. Drobnější závady byly na místě vyřešeny s dodavatelem, který vše neprodleně odstranil.

„Celé hřiště je velmi pěkně sestaveno a je určeno především pro děti od 3 do 15 let. Instalované herní prvky jsou vyrobeny z akátového dřeva, některé v kombinaci s lanem. Vzhledem k bezpečnosti dětí jsme nechali herní prvky vyšší než jeden metr opatřit bezpečnou měkkou dopadovou plochou.“ uvedl místostarosta Nového Města nad Metují Michal Beseda a dodal: „Jsem rád, že Rada města v letošním roce rozhodla o vybudování zcela nového hřiště a ne jako v minulých letech pouze o drobném investování do menších úprav více dětských hřišť. V dalších letech budeme v tomto trendu pokračovat a chtěli bychom zprovoznit minimálně jedno kompletně upravené hřiště každý rok. Při výběru místa hřiště postupujeme stejně jako u silnic, chodníků, laviček, sekání trávy, zametání ulic a úklidu sněhu. Proto tedy na začátku vybíráme ta místa, která budou sloužit nejvíce lidem a z toto důvodu byla vybrána jako první lokalita na Malecí.“

Výstavba byla zahájena ve středu 15. června 2016 a dodavatelem dětského hřiště byla v rámci výběrového řízení vysoutěžena firma Tomovy parky Group s. r. o. Celkové náklady na tuto investiční akci byly 935 tis. Kč.


Zdroj: Královéhradecké noviny/Nové Město nad Metují/Eva Kupková
18.07.2016 22:20:49
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one