Nové oficiální názvy chatových a zahrádkářských oblastí v městské mapě

greenhouse-1192872_1920.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Nově by se v městské mapě měly objevit oficiální názvy zahrádkářských kolonií a chatových osad a jiných ohraničených prostorů v Hradci Králové, a to zejména kvůli čištění základního Registru územní identifikace adres a nemovitostí. Odstranění uvedených nesouladů a sjednocení názvů přispěje především k lepší orientaci nejen občanům, ale i záchranářů, hasičů či policie.
V úterý 12. dubna 2016 se změnami názvů na Slezském Předměstí a v Malšovicích souhlasili městští radní, poslední slovo však budou mít ve věci zastupitelé 26. dubna. Čištění adresních míst bude průběžně pokračovat i v dalších částech Hradec Králové.
 
V mapě města Hradec Králové bylo třeba odstranit nesoulady v adresních místech u stavebních objektů s čísly evidenčními v části obce Malšovice a Slezské Předměstí, což spočívá v pojmenování a uvádění jednotného názvu zahrádkářských osad či chatových oblastí a podobně. V Malšovicích jsou dvě zahrádkářské lokality, které mají neoficiální název Osada I a Rozkvět míru. Nově se Osada I s jedním trvale bydlícím občanem bude jmenovat Rozkvět míru I (po pravé straně směrem na Malšovu Lhotu). Rozkvět míru nově ponese název Rozkvět míru II (po levé straně na Malšovu Lhotu). Na Slezském Předměstí se názvy lokalit s názvy Parlament, U Vody a Orličan stanou oficiálními.
 
Výše uvedené změny či stanovení oficiálních pojmenování lokalit je nezbytné z důvodu čištění adresných míst v registrech a rovněž kvůli nápravě historických nesouladů v katastrech. Veřejnost, ale hlavně hasiči, záchranáři a policisté, najdou hledané nemovitosti v daném území na přesně popsaných mapách ihned, nebudou vznikat duplicity a nebude docházet k tomu, že mapy obsahují jiné údaje než ve skutečnosti. Pokud by souhlas se změnami vyslovili rovněž zastupitelé 26. dubna, čeká trvale bydlící osoby v těchto lokalitách výměna občanských průkazů. Těmto občanům bude nabídnuto přednostní odbavení na přepážkách oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel.„Po schválení změny v zastupitelstvu budeme postupně vyzývat občany, kterých se to týká, k výměně občanských průkazů. Ty jim samozřejmě s ohledem k výše uvedeným skutečnost vyměníme zdarma,“ popisuje Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru magistrátu města.Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Hradec Králové/Ing. Magdaléna Doležalová
 
19.04.2016 20:35:43
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one