O postup do krajského kola v celorepublikové soutěži pIšQworky 2016 se na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové utkalo 11 týmů

14947688_10154042692297337_1409800585448494426_n.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - V den konání druhého oblastního kola v Hradci Králové dorazilo na Biskupské gymnázium všech 11 přihlášených týmů. Týmy zastupovaly 6 škol z Hradce a okolí a na všech byla znát touha dokázat, že právě oni jsou králi křížek a koleček. A tak bylo hned od rána jasné, že 1. listopadu se odehraje další napínavá pišQworková bitva.
Krátká úvodní prezentace týmy seznámila s průběhem turnaje, s jeho pravidly a v neposlední řadě také představila sponzory, bez kterých by se pišQworkové souboje nemohly odehrát. V prezentaci se tedy hráči dozvěděli, že budou rozděleni do čtyř skupin, po třech týmech, s výjimkou skupiny D, kde se spolu v jediném zápase utkaly pouze dva týmy, Hodinoví hráči a SOAVOS squad, kteří ale díky šťastnému losu měli postup jistý.

Napínavější souboje se odehrály ve skupině A, kde pro sebe nakonec 1. místo získal tým s opravdu zapeklitým názvem Alabamašudlnudl, který sice oba své soupeře překonal, ale v obou soubojích pouze těsným poměrem 12:8. Společně s ním postoupil ještě tým Lamy z kyberny. Ve skupině B podával vítězný tým Last minute přesvědčivé výkony hned od počátku a nad týmem Banáni zvítězil v nejvyšším možném poměru 20:0. V souboji týmů Piškůtci a Last minute se objevil jediný remízový duel v zápasech ve skupinách, a tak nakonec zvítězil Last minute netradičním ziskem 17 bodů. Skupinu C ovládli zkušení matadoři TIC-TAC-TOE, tradiční účastníci pišQworkových klání, kteří oba své soupeře porazili jasným výsledkem 18:2. Dalším postupujícím skupiny C se stal tým Private.

V prvním kole play.off se tedy odehrály čtyři zápasy. Jako první skončil ten mezi Alabamašudlnudl a Piškůtky, 14:6 ve prospěch Alabamašudlnudl, kteří se díky tomu stali prvním týmem postupujícím do play-off. Hned v zápětí byl do pavouka doplněn i jejich semifinálový soupeř, čistě dívčí tým Private, který ve svém souboji porazil SOAVOS squad. Rozhodnout, v jakém složení se odehraje druhý semifinálový souboj bylo mnohem složitější, neboť vůbec první střetnutí dnešního dne dopadlo remízou 10:10 a to mezi Týmy Lamy z kyberny a Last minute. Kapitáni tedy brali zástupce, kteří šli do rozstřelu. V něm se hrálo dlouho, ale nakonec získal převahu Martin Jaborník (Last minute) z domácího Biskupského gymnázia nad Kryštofem Šukem (Lamy z kyberny). Jejich soupeřem se po porážce Hodinových hráčem stali zkušení TIC-TAC-TOE.
...jpg
14591844_10154042694307337_3269307018722812685_n.jpg
Po odehrání semifinále se tedy do boje o první místo pustili Alabamašudlnudl, kterým jejich pekelně složitý název zjevně nosí štěstí, proti Last minute, kteří do finále prošli přes dlouhý souboj s TIC-TAC-TOE. Tento souboj byl o to napínavější, že oba týmy jsou z domácího Biskupeského gymnázia. Dívky z týmu Private nakonec domácím TIC-TAC-TOE podlehly a odnesli si krásné 4. místo. První místo a jedno z postupových míst pro sebe získal tým Last minute, nicméně finálový souboj proběhl ve velice přátelském duchu, protože oba týmy už věděly, že mají jistou účast na krajském kole.

Fotogalerie na Facebooku

1. místo: Last Minute (Biskupské gymnázium) ve složení: Martin Jaborník, Nrec Gegaj, Iveta Tučková, Kristýna Tužilová, Matěj Jaborník)
2. místo: Alamašudlnudl (TRIVIS - SŠ veřehnoprávní) ve složení: Marie Znamínková, Matyáš Skalický, Václav Jadrný, David Bartoš, Filip Kňourek
3. místo: TIC-TAC-TOE (Biskupeské gymnázium) ve složení: Jakub Jelen, Jan Ležík, Adrian Zámečník, Dominik Belza, Kateřina Marešová)
Ve více než stovce turnajů v pIšQworkách do 11. listopadu poměří síly 1114 přihlášených týmů. Z krajských kol vzejde celkem 24 finalistů, a to jak z České republiky, tak i ze Slovenska. 120 studentů se mezi sebou utká o titul nejlepších pišQworkářů roku 2016 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity 25. listopadu 2016.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech krajů České republiky. Podrobnější informace o soutěži naleznete na webu soutěže www.pisqworky.cz, kde najdete kromě jiného také pravidla pIšQworek.

Spolupořadatelem pIšQworek je už od roku 2012 Masarykova univerzita v Brně. Partnery soutěže jsou nadace RSJ a společnosti Notes, Madeta a Mindok


Zdroj: Královéhradecké noviny/Student Cyber Games, z.s./Michal Červený
 
07.11.2016 15:24:15
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one