O prázdninách v Hradci Králové pokračují opravy vozovek a chodníků

Hradec Králové (ilustrační foto: redakce)
Hradec Králové (ilustrační foto: redakce)
HRADEC KRÁLOVÉ - Letní měsíce jsou ve znamení oprav, práce probíhají zejména na základních školách, ale i na hradeckých vozovkách a chodnících. Během července bude dokončena oprava chodníku v Hradecké ulici, během příštího týdne bude dokončeno značení v ulicích Dvorská a Vlčkovická, jež po rekonstrukcích už řidiči využívají.
Některé další opravy ale mají teprve začít v srpnu, jako třeba oprava vozovky v ulici Pod Strání a rekonstrukce chodníků v Brněnské ulici a Akademika Heyrovského. Celkově vyjdou letní opravy na 12,4 milionu korun. 
 
V současné době hradecké technické služby opravují chodníky na šesti místech ve městě. Práce byly zahájeny v Divišově ulici v úseku mezi ulicemi Československé armády a Šimkova. „V tomto případě se jedná o nejdelší opravu, která nás během léta čeká a potrvá až do října. Je tady potřeba nahradit starý chodník z litého asfaltu za nový z mozaiky,“ řekla náměstkyně primátora pro majetek Věra Pourová. Chodníky se také opravují v ulici Karolíny Světlé, Hradecké, Růžové a Víta Nejedlého. U všech těchto míst se předpokládá dokončení v srpnu. Zároveň v novém měsíci začnou nové úpravy chodníků v Brněnské ulici u zastávky MHD Hotel Garni a také v ulici Akademika Heyrovského, kdy se jedná o poslední úsek směrem k Hradecké ulici. Předpokládá se, že obě plánované akce budou dokončeny v září. Během letních měsíců je do úprav chodníků investováno téměř 7,5 milionů korun.
 
Hotové jsou již opravy vozovek v ulicích Dvorská a Vlčkovická, během týdne ještě bude probíhat obnova dopravního značení. Práce během srpna začnou ještě v ulici Pod Strání, přičemž se předpokládá, že tady bude hotovo během měsíce. Opravy na hradeckých silnicích vyjdou během letních měsíců na 3,3 milionů korun. Kromě chodníků a vozovek je také investováno 1,6 milionu korun na rekonstrukce zálivů pro MHD v zastávkách Adalbertinum a Na Kotli. Předpokládá se, že na těchto místech budou práce ukončeny v září. Zároveň probíhá také doplnění nového přechodu pro chodce v ulici Čajkovského včetně jeho přisvětlení pro zajištění bezpečného přecházení.
Zdroj: Město Hradec Králové

 
31.07.2019 20:16:36
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one