Opravy vodárenské soustavy jsou v plném proudu, stát budou přes 160 milionů

Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
Historický vodojem v Hořicích, foto: redakce
JIČÍNSKO - V letošním roce plánuje Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. proinvestovat na opravách a rekonstrukcích své vodárenské soustavy zhruba 160 milionů korun. Peníze půjdou jak do vodovodů a kanalizací napříč celým regionem bývalého jičínského okresu, tak i do oprav vodojemů či výměny vodoměrů. Pokračují také modernizace úpraven vody v Lázních Bělohradě a Hořicích - Libonicích, které jsou podpořeny evropskými dotacemi.
Všechna provozní střediska VOS a. s. jsou během letní sezóny v plném nasazení. Podílí se totiž na rekonstrukci vodárenské soustavy, kterou ve svém rajonu spravují, nebo ji sami přímo provádějí. „Většinou řešíme stavební akce dodavatelsky, čištění kanalizací anebo některé opravy vodovodů ale provádí přímo pracovníci jednotlivých středisek. Za pomoci specializovaných firem letos plánujeme např. zrekonstruovat kanalizace a ČOV, a to za zhruba 35 milionů. Nového potrubí se dočkají obyvatelé v ul. Tyršova v Sobotce, ul. Jičínská v Kopidlně, ul. Jaselská v Jičíně, ul. Smetanova v Nové Pace, ul. Šalounova a Čelakovského v Hořicích a ul. 10. května v Miletíně. Rekonstrukcí projdou třeba také dosazovací nádrže na ČOV v Hořicích, protože plánujeme do budoucna její celkovou obnovu,“ popisuje letošní stavební aktivity ředitel VOS, a. s. Ing. Richard Smutný. Dalších asi 7,7 milionu půjde do provozního čištění potrubí a čerpacích stanic, které provedou zaměstnanci středisek.

Do oprav vodovodů dá letos VOS a. s. zhruba 35 milionů. Voda z nového potrubí tak poteče v ulicích Jaselská v Jičíně, Profesora Seemana ve Vysokém Veselí, Boleslavská v Sobotce, Jičínská v Kopidlně, v Bříšťanech, Mlázovicích, Jinolicích, Bělé, Bukovině, Běcharech, Kovači a Jeřicích. Vyměněn bude také stávající výtlak vody do Jičína, a to z Lužan až po Studeňany, a ze Stupné do Vrchoviny. Vyměněno bude také na 4 600 vodoměrů a rekonstrukci čeká třeba vodojem na Gothardu a Nová Anna v Hořicích. „U vodovodů provádíme některé akce sami, jiné dodavatelsky. Někde již práce běží od jara, jinde začnou až v druhé polovině roku. Pro obyvatele mohou znamenat po určitou dobu jistá omezení, ať již dopravní, nebo s dodávkou vody. Prosíme proto o trpělivost a pochopení,“ říká k opravám ředitel Ing. Richard Smutný. Všechny rekonstrukce jsou vždy plánovány ve spolupráci s městy a obcemi a myslí se i na obnovu dalších sítí či na následnou opravu povrchů. Tam, kde to je možné, se používá i bezvýkopová technika.

Kromě oprav stávající infrastruktury letos pokračují také dvě největší akce podpořené dotacemi ze Státního fondu životního prostředí – rekonstrukce úpraven vody v Lázních Bělohradě a Hořicích - Libonicích. Připravuje se také propojení Vysokého Veselí na Východočeskou vodárenskou infrastrukturu, které by mělo začít na podzim. Tyto akce budou letos stát více než 90 milionů. Společnost čeká také obnova některé dopravní techniky či modernizace IT systémů a software. Připravuje se také už na další rok, kdy je potřeba dokončit projektové dokumentace pro plánované stavby. Tyto investice znamenají dalších cca 40 milionů Kč z rozpočtu akciové společnosti.

VOS a. s. má pět provozních středisek – Jičín, Hořice, Nová Paka, Sobotka a Libáň.  

Chcete vidět mapu cesty vody? Najdete ji zde: http://vosjicin.cz/mapa
Zdroj: VOS a.s.
28.07.2019 19:40:15
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one