POKOS - Vzdělávací program ve správnou chvíli

P1130094.JPG
KRAJ - Zmíněná zkratka POKOS znamená Příprava občanů k obraně státu. Jedná se o projekt, který připravil Odbor komunikace Ministerstva obrany ČR ve spolupráci s Agenturou vojenského zdravotnictví. Program se letos konal 15. 9. na Základní škole Rudolfa Frimla v Trutnově a 16. 9. na ZŠ a MŠ Krčín v Novém Městě nad Metují.
Hlavím cílem tohoto pestrého programu je seznámit nejen veřejnost, ale i děti o všech důležitých informacích, které se týkají obrany státu. Pro žáky byly po areálu základní školy připraveny tři stanoviště. V prvním z nich se žáci mohli dozvědět obecné informace o armádě, kde, jako ostatně u každého stanoviště, byla dětem promítána videa, obrázky, mluvili k nim vojáci, ve třídě byli dokonce i cvičení psi a s nimi spojená ukázka toho, jak hledají věci pomocí svého čichu a i u toho, byli žáci zapojeni. Dále to pak bylo kolování výbavy vojáka apod. Na druhém stanovišti si děti osvěžily základy první pomoci, opět s názornou ukázkou příslušníků armády. Na posledním stanovišti se děti seznámily s chemickou ochranou.
P1130089.JPG
P1130092.JPG
P1130091.JPG
P1130106.JPG
P1130090.JPG
P1130109.JPG
P1130115.JPG
P1130119.JPG
Vše bylo naprosto dokonale promyšlené a to hlavně v tom smyslu, jak byla udržována pozornost žáků. Každou chvíli byli totiž dotazováni na různé otázky a v případě správné odpovědi byli odměněni. I sami žáci se mohli v průběhu na cokoliv zeptat a dotazy byli opravdu četné. To nebylo ale jediné, co žáky udrželo ve střehu, protože si každou chvíli mohli prozkoumat předměty, které mezi nimi kolovaly a se kterými není snadné v běžném životě přijít do styku. Věci spojené s armádou tak nezaujali jen chlapce, nadšené byly i zastupitelky něžného pohlaví. Mě samotnou mrzelo, že nemohu být na všech třech stanovištích najednou.

Pro nejmenší byla připravená výtvarná soutěž nazvaná Armáda očima dětí. Deset nejlepších kreseb bylo odměněno cenami pro jejich autory. Nutno podotknout, jak jsou děti šikovné.
P1130139.JPG
P1130149.JPG
P1130153.JPG
P1130160.JPG
P1130148.JPG
P1130158.JPG
Nenapadá mě nic, co by v dnešní (nebezpečné) době bylo důležitějšího, než mít znalosti o tom, jak pomoci někomu druhému nebo jak pomoci státu. Tím, že zúčastnění vše viděli na vlastní oči a vše jim bylo předvedeno přesně tak, jak to chodí v praxi, si zapamatovali o to více informací. Projektu POKOS patří velké uznání za snahu o šíření těchto užitečných informací a hlavně za snahu šířit je nejen mezi dospělými, ale hlavně mezi dětmi, mezi budoucí generací, která se pravděpodobně bude muset bohužel vypořádat s těžkou situací, která nás možná nemine. Poté budou rádi, že se účastnili vzdělávacího programu POKOS a že díky němu jsou skvěle připraveni. 


Bc. Ivana Hrubá, redaktorkaZdroj: Královéhradecké noviny/redakce
 
22.10.2015 20:22:54
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Zdroj: Město Dobruška
Zdroj: Město Dobruška
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one