Probační a mediační služba rozšiřuje nabídku služeb pro oběti trestných činů

Zdroj: Probační a mediační služba
Zdroj: Probační a mediační služba
KRAJ - Je tomu již 26 let (22. února 1990), co byla ve Velké Británii podepsána Charta práv obětí, jejíž cílem bylo zvýšit obecné povědomí o této problematice, včetně možné pomoci a podpoře obětem i jejich blízkým. Tento den byl zároveň vyhlášen Evropským dnem obětí trestných činů. Připomíná si ho také Probační a mediační služba v České republice, která v rámci své činnosti nabízí pomoc všem obětem trestné činnosti, a to již od doby svého vzniku v roce 2001.
Probační a mediační služba v současné době realizuje projekt „Proč zrovna já? II“, jehož pomocí se snaží zkvalitnit nabídku služeb pro oběti trestných činů. V 55 okresech po celé České republice působí specializované poradny pro oběti trestných činů, na které se může obrátit každý, kdo se cítí být obětí trestného činu, nehledě na svůj věk, pohlaví, způsobenou újmu či fázi trestního řízení. Na postavení oběti nemá vliv ani situace, kdy nebyl pachatel zjištěn nebo odsouzen.

Poradny fungují naprosto bezplatně a anonymně, nabízejí maximálně šetrný a individuální přístup. Obětem je zde poskytována pomoc při vyrovnávání se s dopady trestného činu, poradenství v rámci orientace v trestním řízení, základní právní informace, případně zprostředkování dalších návazných služeb nebo doprovázení na jednotlivé instituce.

Činnost poraden je spolufinancována z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

V Královéhradeckém kraji byla síť těchto poraden rozšířena o nové poradny v Trutnově a v Náchodě.

V Hradci Králové se poradna nachází v prostorách střediska Probační a mediační služby, konkrétně v budově Okresního soudu (ul. Ignáta Herrmanna).
 
IMG_20170224_090150.jpg
IMG_20170224_135229_BURST7.jpg
Poradna je bez nutnosti objednání otevřena v pondělí od 9 do 11 a od 13 do 16 hodin, dále pak ve středu od 13 do 16 hodin a také v pátek od 9 do 11 hodin. Poradkyni lze zkontaktovat i telefonicky na čísle 727 939 839 či přes e-mail kmarkova.pms@gmail.com.

„Nebojte si říci o pomoc, máte na to právo. V poradně Vás vyslechneme a budeme hledat co nejlepší řešení Vaší situace. Poradíme Vám, co můžete žádat, a pomůžeme Vám zvládnout těžkou životní etapu. Nemusíte na to být sami“, uzavírá Kateřina Marková, jedna z poradkyň pro oběti.


http://www.pmscr.czZdroj: Královéhradecké noviny/Probační a mediační služba - středisko Hradec Králové/Mgr. Kateřina Marková
25.02.2017 15:42:26
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one