Sociální podnik červenokostelecké charity má novou výrobnu sirupů

DSC01235.JPG
ČERVENÝ KOSTELEC - Oblastní charita Červený Kostelec otevřela ve čtvrtek 2. června nové výrobně-administrativní centrum svého sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. Vytvořila tak nové zázemí pro výrobnu bylinných sirupů Camellus a výrobnu fixačních roztoků Histofor.

Zrekonstruovaná budova bude dále sloužit pro expedici (vč. spotřebního zdravotnického materiálu a šitých výrobků ze žirečské šicí dílny), pro obchodní oddělení podniku, administrativu a poskytne rovněž skladové prostory ostatním střediskům Oblastní Charity Červený Kostelec. Nové prostory v Červeném Kostelci požehnal královéhradecký biskup Jan Vokál.

.
DSC01222.JPG

Na nádvoří Sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. v Červeném Kostelci bylo ve čtvrtek dopoledne velmi rušno. Okolo desáté hodiny se scházeli hosté, aby ocenili výsledek téměř dvouleté usilovné práce na rekonstrukci nevyužívané zchátralé budovy, ale hlavně zde realizovaný projekt sociálního podnikání. Hosty přivítal ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a jednatel Sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. Ing. Mgr. Miroslav Wajsar a představil příchozí osobnosti veřejného života a osobnosti, jejichž přičiněním se projekt mohl zrealizovat. Krátká prezentace ukázala přítomným vývoj Sociálního podniku od vzniku Chráněných dílen u sv. Anny v Žirči v roce 2010 (šicí dílny, zahradnictví), přes založení nového právního subjektu Pro-Charitu s.r.o. v roce 2011 a bylinkové zahrady 2013. V roce 2014 byl podnik rozšířen o centrum služeb v Žirči (gastronomie, úklidové služby, praní prádla). A nyní se otevírá nové výrobně administrativní centrum v Červeném Kostelci.

V návaznosti na vznik bylinkové zahrady se zrodila myšlenka využití zde pěstovaných bylin ještě jinak než na okrasu. „Inspirováni Josefem Kamelem, jezuitským misionářem a botanikem (který dal jméno kaméliím a působil rovněž jako lékař a ošetřovatel nemocných), začali jsme v roce 2014 se zkušební výrobou bylinných sirupů.“ řekl při svém vstupu obchodní ředitel Pro-charitu s.r.o. MVDr. Michal Krejčí a pokračoval: „Tehdy to bylo v provizorních podmínkách, kdy se započala éra bylinných sirupů značky Camellus. Výroba se pohybovala v řádech stovek kusů půl litrových lahví měsíčně. Pozitivní zpětná vazba od zákazníků si však vyžadovala rozšíření výroby. Právě v té době se ukázala možnost využít k tomuto účelu budovu v Červeném Kostelci. Nová výrobna má již kapacitu 26 tisíc lahví měsíčně a otevírá nám tak nové obchodní příležitosti. Chci zdůraznit, že pro rozvoj našeho sociálního podnikání je velmi důležité partnerství se silnými partnery jak z oblasti businessu, tak ze strany samospráv. Děkuji našim stávajícím partnerům, kteří nás přijímají se všemi specifiky sociálního podnikání a umožňují nám náš rozvoj.“ Dále ve svém proslovu obchodní ředitel uváděl, jak probíhá pravidelná kontrola kvality a hygienických norem při výrobě. Neméně zajímavou informací bylo, že se obrat od roku 2013 téměř zdvojnásobil.

Starosta Červeného Kostelce Ing. Rostislav Petrák vyjádřil potěšení nad snahou o vznik regionálního produktu, což je pro město Červený Kostelec velice důležité, a připojil: „Přeji všem pracovníkům, aby se firmě dařilo a měla dostatek finanční prostředků na rozvoj a udržení současného vzestupného trendu obratu.“

Před vlastní prohlídkou nových výrobních prostor požehnal sociálnímu podniku královéhradecký biskup Jan Vokál, kdy uvedl, že kříž Ježíše Krista dává smysl i našim křížům, utrpením a všemu, co člověk ve svém životě nese. Prosil za požehnání nově zrekonstruovaného domu, aby zde zdravotně znevýhodnění lidé mohli nalézt své uplatnění a naplnění svého poslání na zemi a aby všichni, kdo zde pracují, získávali každodenní posilu, útěchu a nalézali zde radost skrze nabízené aktivity.

Objekt bude sloužit k zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob a k tomu, aby předcházel jejich ohrožení dlouhodobou nezaměstnaností, k sociální inkluzi znevýhodněných, k financování potřeb a rozvoji Oblastní charity Červený Kostelec – modelový projekt, a také se zde uskutečnila revitalizace tzv. brownfields – vedlejší efekt realizace projektu.


Zdroj: Královéhradecké noviny/Červený Kostelec/Eva Wagenknechtová, public relations, Oblastní charita Červený Kostelec

06.06.2016 17:58:23
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one