V hradeckých lesích pomáhají body záchrany

fo.jpg
HRADEC KRÁLOVÉ - Návštěvníci hradeckých lesů se nyní mohou při svých toulkách cítit bezpečněji. Na vybraných místech, například rušných křižovatkách lesních cest či u stánků s občerstvením, vznikly takzvané body záchrany. Jde o tabulky s číslem, které mají záchranné složky zanesené ve svých GPS souřadnicích a v případě telefonátu budou hned vědět, kde se člověk potřebující pomoc nebo upozorňující na požár či jiný problém nachází.
„Je to další krok ke zvýšení bezpečnosti v lese. Umístění je voleno tak, aby místo bylo dostupné složkám záchranného systému a nacházelo se v místech, kde prochází více lidí,“ sdělil ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Žluté tabulky s popisem, číslem bodu a reflexním prvkem pro hledání v noci se tak nacházejí například u rytířského hradiště, hájovny Datlík, Zděné Boudy, Mazurovy chalupy, v prostoru bývalé letecké střelnice nebo u krytého dubu. Umístění všech bodů je zaneseno v interaktivní mapě dostupné na mapovém serveru hradeckého magistrátu. V lesích města se nacházejí tabulky s body označenými HK 006 až HK 021. „Náklady na zhotovení a instalaci šestnácti bodů záchrany v městských lesích činily bez DPH 19 200 korun,“ uvedla vedoucí magistrátního oddělení správy nebytových prostor a veřejných statků odboru správy majetku města Lucie Hartmanová. 

„Když se něco stane, stačí, kdy člověk zavolá tísňovou linku záchranářů, policie, strážníků či hasičů a řekne, jsem na bodu tolik a tolik. Volaní pak budou hned vědět, kam mají jet,“ přiblížil fungování bodů záchrany ředitel hradeckých lesníků. 
Zdroj: Město Hradec Králové/Petr Vinklář

 
01.09.2017 00:18:47
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one