Vyjádření primátora Zdeňka Finka k dění kolem CTP Invest

Zdroj: Město Hradec Králové
Zdroj: Město Hradec Králové
HRADEC KRÁLOVÉ - Primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink se vyjádřil k dění kolem CTP Invest
Počátkem ledna jsem byl politickými kluby pověřen jednáním se zástupci společnosti CTP Invest, která rozestavěla bez stavebního povolení haly v lokalitě Parlament. Krátce po tomto jednání jsem zastupitele města o výsledku informoval veřejně na zasedání 31. ledna. Zastupitelům jsem sdělil, že s největší pravděpodobností se společnosti CTP Invest podaří haly dopravně obsloužit z druhé strany po soukromých pozemcích stavbou nové křižovatky. Firma začala stavět v rozporu s územním rozhodnutím a bez stavebního povolení, na což tady v Hradci Králové nejsme zvyklí.
 
CTP Invest nebude nejspíš potřebovat městskou komunikaci, kterou jsme jim v zastupitelstvu odmítli pro tento účel poskytnout. Celá věc se tím trochu posouvá do jiného světla, protože firma nejspíše svého dosáhne. My jsme jí vloni v zastupitelstvu její další konání znemožnili tím, že od nás nedostala kladné rozhodnutí o využití městského pozemku k dopravnímu obsloužení, což je plně v kompetenci samosprávy města. Znemožnit firmě tímto její další počínání asi motivovalo většinu z nás, kdo jsme v zastupitelstvu byli proti využití městské komunikace.
 
Předsedy politických klubů jsem vyzval, pokud by někdo z nich měl pocit, že se názory v klubu pod hrozbou soudu a možnosti zanechání dluhu do budoucna mění, můžeme se k celé věci na zastupitelstvu dne 28. února vrátit. Do této doby však žádný ze zastupitelských klubů nedal podnět k vrácení této věci do zastupitelstva, přestože město již obdrželo předžalobní výzvu a v nejbližších dnech podle dostupných informací dostane pravděpodobně už i žalobu.
 
Ve světle skutečností, že firma CTP Invest areál nejspíše dopravně obslouží z druhé strany, dostaví ho a zprovozní, zvažuji ještě jednou záležitost do zastupitelstva vrátit k hlasování, pokud tak neučiní nějaký jiný zastupitel. Přestože se město ve svém konání ničeho protizákonného nedopustilo, poslala společnost CTP Invest předžalobní výzvu, podala žalobu, píše o výši náhrad. Rozhodnutí soudu nelze předjímat, ale i přes velmi malou pravděpodobnost vítězství firmy ve sporu s městem je pro nás otázkou, zda i tato jejich malá šance na vítězství, která je pro nás zároveň finanční hrozbou, by nás měla nechat do budoucna klidnými. Už za čas bude o této finanční hrozbě rozhodovat soud.
 
MUDr. Zdeněk Fink
primátor města Hradec Králové
Zdroj: Město Hradec Králové/Ing. Magdaléna Vlčková
10.02.2017 13:52:32
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one