Z opravené budovy Muzea východních Čech bude nový výhled na město

Zdroj: hradeckralove.org
Zdroj: hradeckralove.org
HRADEC KRÁLOVÉ - Připravovaná rekonstrukce budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové přinese obyvatelům a návštěvníkům města celou řadu novinek. Tou největší bude zpřístupnění terasy u kopule na střeše této národní kulturní památky. V Hradci tak bude nový výhled na část centra města podél labského nábřeží.
V budově, kde sídlí muzeum zřizované krajem, vzniknou nové výstavní prostory, část z nich bude nově spravovat přímo město. Radní dne 13. června 2017 doporučili zastupitelům vypsat výběrového řízení na dodavatele oprav.

Zahájení rekonstrukce secesní budovy architekta Kotěry radnice připravuje na začátek příštího roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2019. Během oprav bude muzeum pro veřejnost zcela uzavřené. „V tuto chvíli má město zpracovanou dokumentaci pro stavební povolení na rekonstrukci muzea, o které budeme žádat ještě v červnu,“ řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice. Po získání stavebního povolení bude město žádat o dotaci v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace z Integrovaného regionálního operačního programu, výše dotace může dosáhnout až 90 % uznatelných nákladů. „Předpokládané náklady jsou po upřesnění ve stavební dokumentaci a po stavebně-historickém průzkumu 73 milionů korun, finální cenu ale ještě zpřesní nabídky uchazečů během výběrového řízení,“ dodal Vedlich.

Vedle úprav, které souvisejí se zpřístupněním terasy u kopule, bude potřeba opravit nebo vyměnit původní okna, provést rekonstrukce vitráží a navazující restaurování obložení, ve kterém jsou okna vsazena. Obnovou projde také omítková a cihlová fasáda, restaurátoři odborně ošetří sádrové a štukové omítky, kašnu, rampy, schodiště a sochy. Na rekonstrukci budovy muzea by pak měla navazovat revitalizace přilehlého parčíku za objektem u Kotěrovy ulice.


http://hradeckralove.org
Zdroj: Město Hradec Králové/Ing. Petr Vinklář

 
14.06.2017 23:18:12
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Zdroj: Město Dobruška
Zdroj: Město Dobruška
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one