Alkohol nepatří ani „za řídítka“!

Ilustrační foto
Ilustrační foto
RYCHNOVSKO – Střet cyklisty s vozidlem skončil naštěstí bez zranění

Policisté z Dobrušky vyjížděli dne 18. 7. 2017 k dopravní nehodě za účasti řidičky osobního vozidla zn. Škoda Superb a cyklisty, která se stala na silnici I. třídy mezi obcemi Chábory a Spy krátce po 17. hodině. Třiašedesátiletý cyklista, jedoucí na jízdním kole zn. Eska ve směru od Chábor, měl prý nečekaně vjet do cesty z pravého okraje vozovky třiatřicetileté řidičce vozidla.

Řidička, ve snaze zabránit vzájemnému střetu, zareagovala strhnutím řízení vpravo a vyjela tak mimo komunikaci. Ke střetu sice nedošlo, ale škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku deset tisíc korun.  

Přivolaná policejní hlídka prokázala při opakované dechové zkoušce u cyklisty přítomnost alkoholu, a to v hodnotách 0,73 a 0,74 promile. Dechová zkouška u řidičky vozidla přítomnost alkoholu vyloučila. Přesné okolnosti nehody a její příčinu nyní vyšetřují dopravní policisté z Rychnova nad Kněžnou.

Cyklista je účastník silničního provozu, pro kterého platí stejná pravidla silničního zákona o provozu na pozemních komunikacích jako pro řidiče. Řidič nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku během jízdy.


 

Zdroj: Policie ČR/por. Mgr. Lenka Burýšková

26.02.2018 09:09:44
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one