meme.jpg

Loupežné přepadení seniorky. Do panelového domu se dostal pod záminkou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
KRÁLOVÉHRADECKO - Žena přišla o úspory

Vrchní inspektor z oddělení obecné kriminality Územního odboru Hradec Králové zahájil v těchto dnech trestní stíhání proti 33 letému muži z Hradce Králové. Obviněný měl začátkem února 2018 v odpoledních hodinách nejprve vniknout do panelového domu na Novém Hradci Králové, kam se dostal pod záminkou, že zde bydlí.

Maskován černou kuklou na hlavě a s rukavicemi na rukou poté zazvonil na zvonek u 84 leté seniorky. Poté, co žena otevřela dveře, nastříkal ji do obličeje slzotvorný sprej a za užití násilí poškozenou odtlačil dovnitř. Zde ji povalil na zem, kde ji opakovaně stříkal do očí sprej. Když začala křičet o pomoc, zakrýval ji ústa dlaní. Následně z obývacího pokoje odcizil finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun a byt opustil, aniž by poškozené poskytl pomoc. Tu si žena později i přes své zranění nakonec dokázala zavolat sama. Z místa činu odjel osobním vozidlem. Policisté podezřelého zadrželi tento týden a obvinili jej ze zločinu loupeže a z přečinu porušování osobní svobody. Celý případ je o to otřesnější, že obviněný muž je příbuzný oběti. Motivem jeho jednání byl úmysl získat pro sebe majetkový prospěch. Část odcizených peněz následně použil na uhrazení svých dluhů.

K objasnění tohoto případu významně pomohl také jeden ze svědků, který díky své všímavosti poskytl policistům cenné informace.

Obviněnému za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.
Zdroj: Policie ČR/por. Mgr. Lenka Burýšková

08.03.2018 21:39:07
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one