Nákupy bez placení, bezpečnostní kamery nikomu nevadily

ViewImage.png
NÁCHODSKO - Skutečně povedené zákazníky zadrželi v pondělí 17. 10. 2016 v ranních hodinách náchodští kriminalisté. Pro skupinu čtyř osob, tři muže a jednu ženu si došli do jejich společného domova na Náchodsku.

Zadržení proběhlo nakonec bez problémů, i když zpočátku se jeden z mužů chtěl policistům postavit s tyčí.

Možná ji chtěl použít proti zakročujícím policistům, jenže pak ani nestačil sledovat co se s ním děje a byl v poutech. Nic takového už zbývající tři nenapadlo.

Trojici mužů a jednu ženu ve věku 45, 65, 57 a 24, let policisté zadrželi pro pokračující trestnou činnost krádeží v obchodech v Náchodě a okolí, kdy jim kladou za vinu, že minimálně ve čtyřech případech, vždy v denní době za provozu obchodu, jako organizovaná skupina odcizili větší množství zboží ze sortimentu elektro, drogerie a potravin za nejméně 50 tisíc korun.Již nyní ale policisté vědí, že tato čísla nejsou konečná a počet případů i způsobená škoda ještě vzroste.

Skupina vždy přicházela do vybraných obchodů, předem již měla natipované zboží a všichni měli rozdělené úlohy, kdo bude zaměstnávat prodavače, kdo bude brát zboží a kdo je bude vynášet ven z obchodu bez placení. Smutným faktem je, že ve čtveřici obviněných je pár se dvěma malými dětmi,  které brali na své výpravy za nakupováním bez placení s sebou, a žena je v současné době ve vysokém stupni těhotenství.

ViewImage.jpg
ViewImage (1).png

Nutno dodat, že tyto případy krádeží jsou vlastně dalším pokračováním. Náchodští kriminalisté skupinu zadrželi a obvinili z krádeží v obchodech, prováděných stejným způsobem, poprvé v roce 2015. Soud za tuto trestnou činnost se s nimi bude konat právě tento týden.

Skupině za současné krádeže, stejně tak jako za ty předešlé, hrozí dvou až osmiletý trest odnětí svobody. Na dva muže policie podala podněty na návrhy na vzetí do vazby. Těhotná žena a jeden z mužů budou prozatím dál vyšetřováni na svobodě.

Související články: Organizovaná skupina drancovala supermarkety
 

 

Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/por. Mgr. Eva Prachařová

18.10.2016 18:20:19
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one