Ordinace praktického lékaře fungovala nadmíru čile

stet..jpg
NÁCHODSKO – K vykazování úkonů byli někteří pacienti třeba jen na papíře, jiní si chodili pro dryáky

Náchodská policie v těchto dnech ukončila více než rok trvající prověřování a zahájila trestní stíhání praktického lékaře z Náchodska a také společnosti, pod jejímž obchodním jménem lékař provádí preventivně léčebnou péči, pro dva trestné činy.

Policie lékaři klade za vinu, že v období od počátku roku 2012 do března 2015 vykazoval zdravotní výkony, které však fakticky neprovedl, ale pouze administrativně vykázal zdravotním pojišťovnám k proplacení. Podle závěrů policejního šetření takto neoprávněně vykazoval výkony 7 pojišťovnám a obdržel od nich finanční plnění ve výši bezmála 3 mililónů korun. Proto ho policie obvinila ze zločinu podvodu, na který se vzhledem k výši škody vztahuje trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Lékaře náchodští policisté dále stíhají také pro přečin šíření toxikomanie. Policisté jej viní z toho, že v nadměrné míře předepisoval bez medicínské indikace léky obsahující opiáty (tramadol), které jsou vázány na lékařský předpis. V období od roku 2012 do poloviny 2016 nejméně 7 osobám předepsal 8.100 tablet tohoto léku. Za tento trestný čin lze podle zákona uložit až tříletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

V průběhu vyšetřování se policistům podařilo zajistit tři motorová vozidla a finanční prostředky na účtech v celkovém součtu okolo třech miliónů korun, tedy finanční a majetkové hodnoty téměř dosahující výše způsobené škody.

Nutno poznamenat, že případ svým rozsahem a počtem dotčených osob, které bylo nutno vyslechnout, je v regionu neobvyklý. Od zahájení policejního prověřování bylo vyslechnuto více než 1.600 svědků. Policejní spis čítá 56 šanonů a obsahuje cca 28.000 listů. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na 2.861.196,25 korun.


Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/por. Mgr. Eva Prachařová

07.11.2016 17:39:18
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one