Policisté ujíždějícího zloděje dopadli během několika málo minut. Provinilec před pár dny teprve opustil věznici.

Zdroj: Policie ČR (ilustrační foto)
Zdroj: Policie ČR (ilustrační foto)
JIČÍNSKO - V sobotu 1. června kolem páté hodiny ranní v obci Pecka – Bělá u Pecky zavítala do jednoho z místních objektů nevítaná návštěva v podobě čtyřiačtyřicetiletého muže s bohatou trestní minulostí. Zloděj využil nabídnuté příležitosti, a to neuzamčeného rodinného domu.
Ten následně prohledal a sebou si odnesl mimo jiné kartony cigaret, mobilní telefon i svazek klíčů od motorového vozidla. S ním také místo činu opustil. Při samotném odjezdu hluk motoru probudil majitelku, která ihned celou událost oznámila na linku 158. Na základě okamžitého bezpečnostního opatření se odcizené vozidlo i s řidičem policistům podařilo zadržet u kruhového objezdu v Úlibicích. Následným šetřením rovněž vyšlo najevo, že muž má do roku 2027 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Nutno podotknout, že provinilec má již bohatou trestní minulost, kdy za svůj dosavadní život strávil více jak půlku ve výkonu trestu odnětí svobody. Vězení naposledy opustil zhruba před třemi týdny. Celková škoda na odcizených věcech je vyčíslena na hodnotu kolem 35 tisíc korun.

V pondělí 3. června si tak nenechavec u Okresního soudu v Jičíně za své přečiny porušování domovní svobody, krádež a maření výkonu úředního vyslechl odsuzující rozsudek. Soudce mu vyměřil trest odnětí svobody na jeden rok s podmíněným odkladem na čtyři léta, spolu se zákazem pobytu v okrese Jičín a v neposlední řadě mu prodloužil zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2028.
Zdroj: Policie ČR
05.06.2019 20:12:24
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one