Preventivní akce Policie ČR na železnicích

platform-959121_1920.jpg
KRAJ - Policie ČR dohlížela nad chováním osob u kolejišť a na přejezdech

Ve čtvrtek 23. června 2016 probíhala od časných ranních hodin do zhruba deváté hodiny dopoledne v celém Královéhradeckém kraji preventivní akce zaměřená na kontrolu chování osob v bezprostřední blízkosti kolejišť a dodržování zákazů vstupu do kolejiště. Akce probíhala v gesci Správy železniční a dopravní cesty a královéhradecká policie se jí zúčastnila v součinnosti s inspektory SŽDC.

Souběžně s touto akcí kontrolovali dopravní policisté na zhruba 11 vytipovaných železničních přejezdech v celém kraji dodržování dopravních předpisů, a to nejenom řidiči, ale samozřejmě i cyklisty a chodci.

Obě akce měly zejména preventivní charakter a měly za cíl primárně upozorňovat účastníky silničního a železničního provozu na rizikové jednání, kterým ohrožují své životy.

Osoba, která vstoupí do kolejiště v místě, kde je to zakázáno, se dopouští protiprávního jednání, které policisté mohou řešit uložením blokové pokuty až do výše 10 000 Kč. V průběhu dne ale policisté spíše tyto případy řešili domluvou, k uložení finanční sankce by přistoupili v případě, že by jejich výzvu přestupce neuposlechl, nebo by se jednalo o přestupek opakovaný.

Pokud ale vjede nebo vejde kterýkoliv účastník silničního provozu na železniční přejezd v okamžiku, kdy je výstražné zvukové a světelné znamení již v chodu, dopouští se velmi nebezpečného protiprávního jednání. Řidiči v tomto případě hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 5 000 Kč, zákaz řízení až na 6 měsíců a na bodovém kontě mu je připsáno 7 bodů. Cyklistům může být na místě uložena bloková pokuta až do výše 2 500 Kč,  chodcům pak do 2 000 Kč.Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/mjr. Mgr. Ivana Ježková

23.06.2016 20:19:43
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one