Řidiči, nepodceňujte povětrnostní podmínky

DN u Vidochova ze dne 04. 11. 2019, zdroj: Policie ČR
DN u Vidochova ze dne 04. 11. 2019, zdroj: Policie ČR
JIČÍNSKO - Podzimní sychravé počasí si začíná vybírat svou daň

V pondělí 4. listopadu vyjížděli dopravní policisté z Jičína mimo jiné ke třem dopravním nehodám s podobným scénářem, při kterých jednu z hlavních rolí sehrála mokrá a kluzká vozovka.

K první události došlo krátce přes desátou hodinou dopolední na silnici I. třídy číslo 16 za obcí Vidochov. Pětadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla VW Caddy v daném úseku jel ve směru od Vidochova na obec Horka u Staré Paky. V pravotočivé zatáčce na mokré silnici zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a dostal smyk. V důsledku nezvládnutí řízení přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem Renault Trafic, které řídil třiačtyřicetiletý muž. Dopravní nehoda si vyžádala zranění řidiče vozidla VW Caddy a jeho dvaatřicetiletého spolujezdce. Oba muže zdravotní záchranáři převezli do nemocnice k lékařskému ošetření. Alkohol u řidičů policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda v tomto případě je předběžně stanovena na částku přesahující 160 tisíc korun.

DN u Jeřic ze dne 04. 11. 2019DN u Jeřic ze dne 04. 11. 2019Obdobná dopravní nehoda se odehrála v pravé poledne na silnici III. třídy v katastru obce Jeřice. Jednačtyřicetiletá řidička osobního motorového vozidla Renault Clio jela ve směru od obce Votuz na Jeřice. V pravotočivé zatáčce zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti na mokré silnici sjela do pravého silničního příkopu. Zde následně došlo k přetočení auta na střechu. Při dopravní nehodě utrpěla řidička zranění, které si vyžádalo transport do nemocnice k lékařskému ošetření. Vliv alkoholu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Předběžná škoda v tomto případě je stanovena na částku 20 tisíc korun.
 

DN u Zdobína ze dne 04. 11. 2019DN u Zdobína ze dne 04. 11. 2019Prakticky ve stejnou dobu došlo na silnici II. třídy u obce Zdobín k další dopravní nehodě. Třicetiletý řidič osobního motorového vozidla VW Polo jel ve směru od Rohoznice na Zdobín. V pravotočivé zatáčce na mokré silnici dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti smyk a přejel do protisměru. Zde se čelně střetl s nákladním vozidle Mercedes – Benz s návěsem, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž. I v tomto případě skončil řidič osobního motorového vozidla v nemocnici. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 450 tisíc korun.

 

Přesné příčiny dopravních nehod a samotné míry zavinění jsou v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.
Zdroj: Policie ČR/KŘP Královéhradeckého kraje

15.11.2019 18:19:09
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one