Senior doplatil na důvěřivost a uvěřil báchorce podvodnice

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
TRUTNOVSKO - Doplatil na důvěřivost a víru v dobré lidi.

Policisté na obvodním oddělení v Trutnově ve čtvrtek 15. 10. přijali oznámení od 86letého muže, že se zřejmě stal obětí podvodnice. Téhož dne v dopoledních hodinách u jeho dveří v Trutnově zazvonila neznámá žena a sdělila mu, že nese přeplatek ze zdravotní pojišťovny 3.000 korun.
Ukázala seniorovi pětitisícovou bankovku a požadovala vrátit dva tisíce korun. Muž tedy odešel do ložnice, kde měl uloženo v obálce 90.000 korun. Odebral z ní dva tisíce korun a šel je dát oné neznámé ženě.
 
Ta, aniž by pánovi předala pětitisícovou bankovku, řekla, že musí rychle odejít za kamarádkou, která na ni čeká, a již se nevrátila. Pán nejprve trpělivě čekal, ale když se nevracela, rozhodl se zajít do pojišťovny a informovat se na zmíněný přeplatek. Tam mu samozřejmě bylo řečeno, že peníze zasílají buď poštou, nebo na účet, ale hotovost v žádném případě domů klientům nenosí. V té chvíli pán pochopil, že se stal obětí podvodnice, a proto šel na polici. Při následné prohlídce bytu nenašel však ani obálku se zbylými 88 tisíci korunami. 
 
K popisu ženy podvedený muž uvedl, že ženě mohlo být mezi 40 – 50 lety, vysoká byla asi 150 cm, bílé pleti, měla tmavé vlasy a mluvila plynule česky.
 
Policisté se případem zabývají a obrací se opět na veřejnost s výzvou, aby v podobných situacích byli obzvlášť obezřetní, s cizími lidmi nekomunikovali a v žádném případě si je nepouštěli do bytu.

Preventivní video ke zhlédnutí zde...
 
Zdroj: Královéhradecké noviny/Policie ČR/Libuše Holá
20.10.2015 12:37:18
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one