Na akce cyklu Calendarium Reginy půjde příští rok zhruba 10,5 milionů

Zdroj: hradeckralove.org
Zdroj: hradeckralove.org
HRADEC KRÁLOVÉ - Zastupitelé 1. října 2019 schválili nový program Calendarium Regina na příští rok, přičemž na tyto akce bude městem poskytnuta dotace ve výši téměř sedm milionů korun. Dalších tři a půl milionu korun poskytne město na akce dlouhodobě zařazené do cyklu pořádané městskými kulturními společnostmi.
Na seznamu nejvýznamnějších kulturních, sportovních a společenských událostí zůstávají například festival Rock for People, Helicopter Show 2020 nebo Slavnosti královny Elišky. Nově se do seznamu prestižních hradeckých akcí dostal také sportovní cyklistický závod NOVA Cup. Samostatně se ještě bude jednat o zařazení akce Czech International Air Fest – CIAF 2020.
 
 „Přišlo 37 žádostí o zařazení a dotaci. Hodnotící komise všechny posoudila a bodově ohodnotila dle příslušných kritérií, následně byl výsledek předložen radě města, která doporučila zastupitelstvu města poskytnout dotace ve výši téměř sedm milionů korun a zařadit do Reginy 25 z nich. Zastupitelstvo dnes seznam schválilo. O CIAFu, který byl tradičně součástí tohoto cyklu, se bude ještě samostatně jednat,“ vysvětluje náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová. Hodnotící komise souhlasila s tím, aby součástí cyklu Calendarium Regina byly nadále akce, jejichž financování je pokryto v rámci vyrovnávacích plateb městských kulturních organizací. „Jedná se o akce, které jsou pořádány pravidelně a jejichž začlenění do Reginy bylo již zastupitelstvem odsouhlaseno pro roky 2018 až 2021. Pořadateli jsou organizace založené městem, pro příklad se jedná o Mezinárodní divadelní festival Divadlo evropských regionů pořádaný Klicperovým divadlem a divadlem Drak, či festival Hudební fórum, jehož organizaci zajišťuje Filharmonie Hradec Králové nebo novoroční ohňostroj v režii Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti. Na tyto akce je pravidelně poskytováno celkem tři a půl milionu korun,“ dodává Štayrová.
 
Největší finanční podporu má od města hudební festival Rock for People, obdržet má dotaci ve výši 1,7 milionu korun. Nově se do seznamu prestižních hradeckých akcí dostal také sportovní cyklistický závod NOVA Cup. Do cyklu se rovněž vrací mezinárodní Grand Prix Hradec Králové v karate, místo které se v letošním roce konalo mistrovství světa v tomto sportu.Zdroj: Město Hradec Králové
15.11.2019 18:19:40
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one