meme.jpg

Přes dva měsíce provozu Bílé věže: 14 tisíc návštěvníků včetně téměř 90leté seniorky

Zdroj: Město Hradec Králové
Zdroj: Město Hradec Králové
HRADEC KRÁLOVÉ - Hradečané všech věkových kategorií, tuzemští i zahraniční turisté, odborníci z oblasti architektury i historici vystoupali na nově rekonstruovanou Bílou věž v několika posledních týdnech, tedy po jejím znovuotevření pro veřejnost.
Čtrnáctitisícího návštěvníka uvítala Bílá věž právě dnes. Mezi návštěvníky nechyběla v uplynulých týdnech ani paní narozená v roce 1926, která za pomoci berlí vystoupala po 226 schodech až na ochoz, z nějž se po 220 schodech zase ve zdraví vrátila zpět dolů. Zcela zaplněné jsou noční výstupy a podobně i prohlídky při svítání. Pracovníci spravující Bílou věž už teď připravují pro veřejnost další akce a programy na následující období.
 
V prvních týdnech po otevření Bílé věže, tedy před školními prázdninami, navštívily ochoz dominanty a její útroby s moderním multimediálním informačním centrem kromě turistů i děti v rámci školních výletů. „Průběžně k nám přicházejí tuzemští i zahraniční turisté, ale i architekti či historici, kteří si rekonstruovanou Bílou věž přijíždějí prohlédnout i z odborného hlediska. Zcela zaplněné jsou noční prohlídky a teď v létě i prohlídky při svítání,“vysvětluje Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, pod níž Bílá věž funguje. Dodává, že na rekonstruovanou část Bílé věže a výhled z jejího ochozu se přišla podívat i téměř devadesátiletá paní o berlích, která zdárně absolvovala celou prohlídku a nadšená se vrátila zpět. To potvrzují i pracovníci pokladny Bílé věže, kteří musejí kromě jiného nyní umět ovládat i moderní informační technologie nově umístěné ve věži. V červnu letošního roku se přihodila i jedna kuriózní situace, kdy došlo k rozbití sklíčka u požárního hlásiče přímo ve věži.„Nevíme, zda tak někdo z návštěvníků činil úmyslně nebo to byla jen náhoda, ale v každém případě byl požární systém krátce po otevření prověřen a na místo dorazili okamžitě i hasiči,“ vysvětluje Miroslav Franc.
 
Aby se bylo stále na co těšit, je už teď v přípravě několik dalších novinek. „Abychom neustrnuli v prohlídkových programech, chystáme už teď ty s vánoční tematikou či s náměty očekávaného výročí Bitvy u Chlumu v roce 1866. Samozřejmě, že své síly soustředíme i na přípravu tradičního novoročního Prvního dne spolu. Zatím je vše ve fázi příprav, určitě se budou mít všichni návštěvníci opět na co těšit,“ uzavírá Miroslav Franc.
 
„Cítím obrovskou radost za všechny, kteří se po stránce projekční na unikátní rekonstrukci podíleli. Je dobře, že se Bílá věž líbí a je lidmi vyhledávána, svědčí to o tom, že náročná práce, která začala v roce 2007, měla smysl,“hodnotí vysokou návštěvnost projektant Jaromír Chmelík.
 
„Ukázalo se, že nešlo jen o prostou rekonstrukci Bílé věže do původní podoby, ale o rekonstrukci prostoru s využitím moderní techniky a citlivé modelace prostředí. Architektům, památkářům a stavební firmě se podařilo z Bílé věže udělat po rekonstrukci plnohodnotný historický objekt,“ chválí výsledek primátor města Zdeněk Fink. Dodává, že důkazem povedeného díla je i vysoká návštěvnost. Ve srovnatelném období v roce 2013 před rekonstrukcí Bílou věž navštívil poloviční počet lidí.
 
Pracovníci Bílé věže mimo jiné aktualizují i speciální webové stránky včetně profilu na sociálních sítích, kde soustředí důležité informace a dokumentují postupně první týdny od opětovného otevření (23. 5. 2015) Bílé věže pro veřejnost.
 
Souhrnné informace o rekonstrukci Bílé věže včetně fotodokumentace jsou zde.
Pohled do historie Bílé věže je zde.
Zdroj: Královéhradecké noviny/Město Hradec Králové/Ing. Magdaléna Vlčková
05.08.2015 17:36:23
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one