Zdroj: Královéhradecké noviny
Zdroj: Královéhradecké noviny
KOHOUTOV - Jak to bylo na začátku a jaká je příprava

Probouzím se do dalšího horkého dne. Je sobota 8. 8. 2015. Ráno mě tělo ještě nechce moc poslouchat, bolí mě hlava – káva a velké množství ledové vody s citronem mne probírají a já mohu v klidu odjet do Kohoutova na 21. ročník Slavností lidových řemesel v Kohoutově.
Zdroj: Město Hradec Králové
Zdroj: Město Hradec Králové
HRADEC KRÁLOVÉ - Hradečané všech věkových kategorií, tuzemští i zahraniční turisté, odborníci z oblasti architektury i historici vystoupali na nově rekonstruovanou Bílou věž v několika posledních týdnech, tedy po jejím znovuotevření pro veřejnost.
Zdroj: Bohuslavmatousek.cz
Zdroj: Bohuslavmatousek.cz
ČERVENÝ KOSTELEC - V nedělní podvečer 28. června se v Žižkově sboru v Červeném Kostelci konal v rámci oslav 600. výročí od upálení Mistra Jana Husa benefiční koncert houslisty Bohuslava Matouška, Jaroslava Tůmy (varhany), slovem provázel národní umělec Josef Somr. Své umění věnovali nemocným v Hospici bez nároku na honorář.
Zdroj: petravalentova.wordpress.com
Zdroj: petravalentova.wordpress.com
TRUTNOV - Petra Gupta Valentová je absolventkou AVU v Praze. Během studia prošla několika ateliéry, od školy restaurování sochařských děl, figurálního sochařství až po Intermediální ateliér profesora Milana Knížáka, kde diplomovala. Po úspěšném ukončení studií na AVU pokračovala na Hunter College CUNY v New Yorku, kde studovala do roku 2005.
P1090738.JPG
HOŘICE - Hořické náměstí se v pátek 8. 5. 2015 zaplnilo velkým počtem lidí. Jako v celé naší republice se i zde slavilo 70 let od konce druhé světové války. Město pojalo tuto vzpomínkovou akci velmi kreativně a občané zde mohli vidět ukázky bojů i bojovou techniku.
Zdroj: Královéhradecké noviny - redakce
Zdroj: Královéhradecké noviny - redakce
HRADEC KRÁLOVÉ - 25. 8. - Letošní ročník Hip hop kempu se opět konal ve známém a příjemném prostředí Festival parku v Hradci Králové.
Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK
ČR - 22. 3. - Hudební skupina Bek Ofis a zpěvačka Bára Zemanová se svým bandem představují společnou skladbu Recept na buchtu. Následovat bude jarní turné s názvem Buchta tour 2014.
Zdroj: www.phil.muni.cz
Zdroj: www.phil.muni.cz
Filosof Jan Blahoslav Kozák byl žákem a později i přítelem T.G. Masaryka a profesorem J. Patočky.

Po absolvování evangelické teologie se věnoval filosofii, kterou studoval i v Německu. Jako profesor ovlivnil celou meziválečnou generaci studentů, včetně J. Patočky. Byl členem Pátečníků (kroužku kolem TGM) spolu s bratry Čapky a Vl. Vančurou, K. Poláčkem. Válku prožil v USA, kde pracoval i pro tým presidenta F.D.Roosevelta.
Zdroj: Knihovna Václava Havla
Zdroj: Knihovna Václava Havla
ČR - 28. 11. - Dnes slaví pětašedesáté narozeniny světoznámá polská režisérka Agnieszka Hollandová, absolventka pražské FAMU a přítelkyně Václava Havla, která má velmi blízký vztah k dějinám a kultuře bývalého Československa.
Michal Rejžo Pavlík: Básník ze západu
Michal Rejžo Pavlík: Básník ze západu
HRADEC KRÁLOVÉ - Mladý spisovatel narozený v Mariánských Lázních zaujal před rokem vydanou knihou s kontroverzním názvem Kurvy nepláčou… Ke knize si navrhl i vlastní obálku. Kromě toho vede v západních Čechách své přírodní divadlo. A již čtvrtým rokem ho můžeme potkávat také v Hradci Králové, kam na čas přesídlil za studiem na místní univerzitu.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one