Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
HRADEC KRÁLOVÉ - Aula Biskupského gymnázia v Hradci Králové se v pondělní ráno dne 11. listopadu 2019 naplnila k prasknutí hned 16-ti týmy. Hradecké střední i základní školy vypustily do boje své nejlepší hráče.
Zdroj: dTest
Zdroj: dTest
ČR - Jak takzvaní šmejdi mohou ničit život seniorům, ukáže letos vůbec poprvé soutěž Spotřebitelskoprávní moot court. Budoucí právníci si v simulovaném soudním procesu vyzkouší roli advokátů nanečisto. Jejich výkony u fiktivního soudu bude hodnotit odborná porota z řad soudců, akademiků a dalších odborníků. Celostátní soutěž vyhlašuje spotřebitelská organizace dTest pro všechny vysokoškolské studenty právnických fakult v České republice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
ČR - Od 1. února 2018 lze žádat o novou dávku nemocenského pojištění – otcovskou. Tatínkové tak mohou od února využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou. Komu a za jakých podmínek náleží se dočtete v přehledném informačním letáku, který vydala Česká správa sociálního zabezpečení.
Zdroj: SOU Trutnov
Zdroj: SOU Trutnov
TRUTNOV - Žáci SOŠ a SOU Trutnov opět prokázali výtečné znalosti a dovednosti v soutěži žáků učebního oboru instalatér. Soutěžili v rámci čtvrtého regionálního kola, které probíhalo během výstavy Vodovody a kanalizace v Praze na výstavišti v Letňanech ve dnech 19. a 20. května 2015.
Bc. Vladimíra Priputenová, zdroj: trutnov.cz
Bc. Vladimíra Priputenová, zdroj: trutnov.cz
TRUTNOV - 27. 3. - Vstup do školky je prvním krokem dítěte do společnosti. První kontakty s cizími dospěláky pak děti navazují s pedagožkami, které mají nelehký úkol – ukázat dětem svět dospělých tak, aby se v něm orientovaly a stali se z nich soběstační lidé se správným vnímáním světa. „Jak říká zakladatelka soukromé litevské organizace Vaikystés Sodas, jde nám přeci hlavně o děti,“ uvádí ředitelka trutnovské Mateřské školy, Vlaďka Priputenová, která, stejně jako její litevské kolegyně, preferuje pedocentrismus před pedagocentrismem.
Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 13. 11. - Nejprve se probojoval mezi 30 semifinalistů celorepublikové Expedice Vesmír 2014, nakonec se dostal do finálové pětky, která se zúčastnila simulovaného letu na kometu. David Pluhař, žák 2. C Gymnázia v Novém Bydžově se tak stal jedním z pěti dětských kosmonautů, který ve stovce konkurenčních projektů zaujal porotu návrhem experimentu ve stavu beztíže.
Ilustrační foto - Týdny vzdělávání 2013, zdroj: tydnyvzdělavani.cz
Ilustrační foto - Týdny vzdělávání 2013, zdroj: tydnyvzdělavani.cz
JIČÍN - 3. 11. - Máte zájem se dále vzdělávat? Uvažujete nad doplněním studia, rekvalifikací, jazykovým kurzem a rozšířením znalostí? Jste zvídaví a chcete vědět, jaké akce pro Vás připravují různé instituce, občanská sdružení a zájmové organizace? Právě pro Vás pořádá kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR v Jičíně již po páté v listopadu akci Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji.
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 30. 10. - Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce získala 1. místo v soutěži „Doporučeno zaměstnavateli 2014“ od Klubu zaměstnavatelů pro Královéhradecký kraj.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR/Praha - 10. 6. - Dvaapůlkrát nižší než je národní průměr, byla v roce 2013 nezaměstnanost absolventů vysokých škol. V evidenci Úřadu práce ČR bylo zhruba 3 400 vysokoškoláků s bakalářským, magisterským i doktorským titulem. Méně pak absolventů technických oborů. Z praxe tak vyplývá, že lidé s vyšším vzděláním dnes najdou práci snadněji, i když to někdy trvá déle.
Zdroj: Mgr. Hana Pinková, SPŠ stavební v Hradci Králové
Zdroj: Mgr. Hana Pinková, SPŠ stavební v Hradci Králové
HRADEC KRÁLOVÉ - 16. 10. - „Je dobré mluvit anglicky, ale anglicky a německy ještě lepší!“ Pravdivost sloganu si ověřili studenti Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové během čtrnáctidenní odborné stavební praxe v německých firmách v Bavorsku.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one