Gymnázium v Novém Bydžově má svého prvního kosmonauta

Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
Zdroj: Kr-kralovehradecky.org
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 13. 11. - Nejprve se probojoval mezi 30 semifinalistů celorepublikové Expedice Vesmír 2014, nakonec se dostal do finálové pětky, která se zúčastnila simulovaného letu na kometu. David Pluhař, žák 2. C Gymnázia v Novém Bydžově se tak stal jedním z pěti dětských kosmonautů, který ve stovce konkurenčních projektů zaujal porotu návrhem experimentu ve stavu beztíže.
„Úkolem pro postup do semifinále bylo navrhnout zajímavý experiment, kterým by se dal ověřit stav beztíže a který se dá v tomto stavu provést během 30 s. Davidův nápad s kapkou vody umístěné ve vzduchové kapse jiné kapky vody zaujal odbornou porotu,“ řekl ředitel školy Jaroslav Šedivý. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí, tedy jaderná fyzička Dana Drábová, astrofyzik Jiří Grygar a psycholog Radvan Bahbouh. „Porota vybrala Davida z několika stovek přihlášených žáků ve věku 10 až 15 let. Tento úspěch nás moc těší a gratulujeme mu,“ doplňuje ředitel Šedivý.

Za odměnu se David Pluhař zúčastnil „Expedice Vesmír 2014“, v rámci které absolvoval simulovaný let na kometu a zažil reálný parabolický let letadlem.

Více o „Expedici Vesmír“ a jak probíhá, uvidíte ve videu časopisu Vesmír:
13.11.2014 21:36:10
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one